Siostry. Niesamowita historia życia kobiet z rodziny Mitford

Siostry - sprawdź na TaniaKsiazka.plKsiążka pt. Siostry autorstwa Laury Thompson w sprzedaży pojawi się 24 listopada bieżącego roku. Jest to doskonała pozycja dla wszystkich miłośników literatury biograficznej. W tle tej opowieści odzanczają się minione czasy. Czytelnicy więc będą mieli niepowtarzalną okazję poznać, jak naprawdę wyglądało życie angielskiej klasy wyższej przed II wojną światową. Jeśli zatem elementy historyczne są dla Was ważne w książkach, z tej na pewno będziecie zadowoleni. I poznacie mnóstwo niezwykłych i ciekawych faktów.

Siostry – misterne portrety sióstr z rodu Mitford

Kiedy tak spojrzeć na tę nieco szaloną rodzinę, to trudno się dziwić, że o tych siostrach powstało już wiele książek. I śmiemy przypuszczać, że materiału wystarczyłoby jeszcze na sporo różnych tytułów. Bo o siostrach Mitford naprawdę było głośno, a na ich temat do tej pory krążą przeróżne legendy.

Najstarsza z nich zaliczała się do grona przenikliwych pisarek i słynęła z nieskazitelnych manier. Druga miała szczęście być adorowaną przez brytyjskiego poetę. Trzecia z dnia na dzień stała się zagorzałą faszystką, która wyszła za finansowego barona. Czwarta zaś nie przyniosła rodzinie zbyt wielu powodów do chwały. Ponad wszystko ubóstwiała Hitlera, a kiedy Wielka Brytania wypowiedziała wojnę Trzeciej Rzeszy, z rozpaczy usiłowała popełnić samobójstwo. Piąta z sióstr należała do Komunistycznej Partii Stanów Zjednoczonych. Była także żoną bratanka Winstona Churchilla. Szósta, najmłodsza z nich poślubiła lorda Cavendisha, zostając najsłynniejszą księżną Wielkiej Brytanii.

Trzeba przyznać, że to spektakularne wydarzenia i kwestie, o których wielu z Czytelników z chęcią dowiedziałoby się znacznie więcej. Teraz właśnie macie taką możliwość. Można rzec, że stały się już postaciami kultowymi. Ich skrajne poglądy oraz pasje doskonale oddawały polityczne, ale i społeczne kontrowersje okresu międzywojennego.

Książka pt. Siostry doskonale potwierdza zasadę, że to życie pisze najlepsze scenariusze. Laura Thompson doskonale wykorzystuje fakty, by zbudować z nich niezwykle wciągającą i emocjonującą historię. Jest to nie tylko grupowa biografia, ale też sensacyjna powieść, która z pewnością sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Czytelników.

Książkę znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także