Siódma plaga, czyli 12 część cyklu Sigma Force

Siódma plaga, czyli 12 część cyklu Sigma Force - kup na TaniaKsiazka.plSiódma plaga, czyli 12 część cyklu Sigma Force, której autorem jest James Rollins, na polskim rynku dostępna będzie od 28 lutego 2018 roku. Książka bez wątpienia przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury przygodowej, połączonej z kryminałem, sensacją i elementami thrillera historycznego. Rollins stworzył nietuzinkową serię, która od lat cieszy się ogromną popularnością wśród Czytelników na całym świecie. A każda kolejna część cyklu spotyka się z ogromnym entuzjazmem. Ponadto autor wciąż udowadnia, że ma jeszcze wiele do zaoferowania odbiorcom, a jego pomysły nieustannie zaskakują i zadziwiają.

Siódma plaga, czyli 12 część cyklu Sigma Force – czy plagi egipskie rzeczywiście istniały?

Profesor Harold McCabe odnajduje się 2 lata po tym, jak w niewyjaśnionych okolicznościach znika na sudańskiej pustyni. Lider brytyjskiej ekspedycji archeologicznej nie jest jednak w dobrym stanie. Pogrążony w szaleństwie umiera, nim zdoła komukolwiek opowiedzieć o tym, co go spotkało. Sekcja zwłok ujawnia, że ktoś zaczął proces mumifikacji profesora jeszcze za jego życia.

Zwłoki McCabe’a zostają wysłane do Londynu, gdzie zostaną przeprowadzone kolejne badania. Tymczasem w Egipcie zespół medyczny, który badał ciało archeologa, zapada na tajemniczą chorobę. Co więcej, w niebezpiecznym tempie rozprzestrzenia się ona po całym Kairze. Współpracownik zmarłego, w obawie przed najgorszym, zwraca się do długoletniego przyjaciela, Paintera Crowe’a, dyrektora Sigma Force. Sprawa jest bardzo poważna, bo McCabe wyruszył do Egiptu w poszukiwaniu dowodów na prawdziwość opowieści o 10 plagach Mojżesza.

Komuś jednak zależy, by prawda nigdy nie ujrzała światła dziennego.  Zanim Crowe podejmuje działania, tajemnicza grupa zabójców skutecznie zaciera wszystkie ślady. Ciało profesora zostaje wykradzione, a jego dom spalony. Sigma Force zwraca się o pomoc do jedynej córki archeologa. Wkrótce Jane McCabe odkrywa, że pomiędzy ostatnimi niepokojącymi wydarzeniami, a tajemniczą podróżą Marka Twaina, genialnymi wynalazkami Nikoli Tesli i przygodami słynnego podróżnika, Henry’ego Morgana Stanleya istnieją pewne tajemnicze związki. Bardzo szybko okazuje się także, że zagrożenie ze starożytności nabiera realnych kształtów dzięki współczesnej nauce.

Siódma plaga, czyli 12 część cyklu Sigma Force znajduje się tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także