Setna królowa – międzynarodowy bestseller Young adult

Setna królowa - sprawdź na TaniaKsiazka.plSetna królowa to książka Emily R. King, która na polskim rynku będzie dostępna od 30 stycznia 2019 roku. Jest to świetna propozycja dla wszystkich miłośników literatury Young Adult, którzy szukają wciągających historii. Warto tutaj wspomnieć, że prezentowana dziś powieść cieszy się niemałym zainteresowaniem wśród czytelników na całym świecie. Jeśli zatem poszukujecie czegoś nowego, Setna królowa z pewnością umili wam zimowe wieczory. Warto tutaj również wspomnieć, że autorka jest aktywną członkinią Society of Children’s Book Writers and Illustrators, a na co dzień specjalizuje się w książkach fantasy, skierowanych do młodzieży. Co więcej, prezentowana dziś powieść to początek zupełnie nowej serii, więc przed czytelnikami rozciąga się wizja nietuzinkowej historii, która nie skończy się tuż po jednym tomie. Zainteresowani? Koniecznie sprawdźcie to sami!

Setna królowa – początek serii dla fanów Igrzysk Śmierci czy Więźnia Labiryntu

Główną bohaterką powieści jest Kalinda, która została porzucona przez bliskich jako niemowlę. Jej wychowaniem zajęły się więc kapłanki. Osiemnaście lat swojego życia dziewczyna poświęciła modlitwie i szkoleniach ze sztuk walki. Jednak jej życie nie należało do najłatwiejszych. Bohaterka zmagała się z męczącą ją gorączką, przez co inne wychowanki z niej drwiły. Z tego powodu ona sama marzyła jedynie o tym, by do końca życia pozostać w ukryciu za bezpiecznymi murami klasztoru. Bo tutaj była niewidoczna dla reszty świata.

Kiedy u ich bram pojawia się potężny monarcha Radża Tarek, nikt nie spodziewa się, że to właśnie chorowitą i pokorną Kalindę wybierze na swoją setną żoną. Dziewczynie nie pozostaje nic innego, jak udowodnić swoją wartość w krwiożerczym turnieju tronowym. Dziewięćdziesiąt dziewięć żon i niezliczone kurtyzany mogą wyzwać ją na walkę o śmierć i życie.

Bo każda z umiłowanych radży zrobi wszystko, aby zasiadać u jego boku jako wyjątkowa, setna żona. I każda z nich jest gotowa na to, by zabić. Każda, tylko nie Kalinda. Czy jej jedyną szansą na ratunek jest tajemnicza moc, która spala ją od środka?

Przypominamy, że książka pt. Setna królowa będzie dostępna w sprzedaży od 30 stycznia 2019 roku. Książkę z najdziecie tutaj.

Przeczytaj także