„Mroczniejszy odcień magii” będzie serialem telewizyjnym?

Mroczniejszy odcień magiiKsiążka Mroczniejszy odcień magii autorstwa V. E. Schwab jest jak świeży powiew powietrza w świecie fantastyki. Akcja osadzona w czterowymiarowym świecie różnych odcieni Londynu. Do tego niezwykle interesujący bohaterowie i magia, która według autorki “jest piękną chorobą”. Książka osiągnęła ogromny sukces sprzedażowy, a wraz za tym posypały się propozycje przeniesienia powieści na szklany ekran. Prawa do adaptacji telewizyjnej zakupiła firma G-BASE. Serial ma być limitowany, a autorka powieści napisze odcinek pilotażowy.

Mroczniejszy odcień magii – adaptacja udana, albo żadna

Studio G-BASE odpowiada za realizację takich projektów jak: Olimp w ogniu czy tegoroczny: Londyn w ogniu. Projekt zakłada realizację 10 lub 12 odcinków. Autorka uspokoiła fanów swojej książki na Twitterze w kwestii obaw o jakość adaptacji. Zapewniła, że wie, iż przenoszenie książek na ekran nie zawsze jest udane. Dlatego powiedziała, że w przypadku jej książki będzie to zrobione porządnie albo wcale. Zaletą będzie niewątpliwie także fakt, że Schwab będzie uczestniczyła w procesie produkcji serialu, czuwając nad jak najlepszym odwzorowaniem jej książkowej wizji.

Cztery wymiary Londynu

Książka zabiera nas do czterech równolegle położnych miast, z których każde ma swój własny system magiczny i monarchię. Istnieje: Szary Londyn, w którym ludzie nie wierzą w magię. Czerwony Londyn, w którym magię się szanuje i jest względny pokój, Czarny Londyn, o którym się nie mówi i Biały Londyn, gdzie magia jest wykorzystywana do stosowania nacisku społecznego.

Szmugler i złodziejka

W tym całym magicznym zamieszaniu jest też Kell, pochodzący z rodziny królewskiej z Czerwonego Londynu. Ma on niezwykle rzadkie zdolności, potrafi podróżować pomiędzy różnymi wymiarami miasta. Wykorzystuje tę umiejętność do szmuglowania różnych przedmiotów. Pewnego dnia w jego ręce trafia niezwykła rzecz, pochodząca z Czarnego Londynu. Chłopak postanawia ją oddać właścicielowi, ale wcześniej zostaje ona skradziona przez niezwykle utalentowaną złodziejkę: Lilę.

V. E. Schwab nie jest nowicjuszką w pisarskim świecie. Wydała dotąd kilkadziesiąt książek, a oprócz Mroczniejszego odcienia magii, jedną z jej najbardziej znanych powieści jest Vicious.

Przeczytaj także