Seria Wielkie Litery – nowe tytuły

Seria Wielkie Litery powstała specjalnie z myślą o czytelnikach słabo widzących. Co więcej, to jedyna taka inicjatywa w naszym kraju, pod której sztandarem zrzesza się już kilka wydawnictw. Ponadto szybko okazało się, że pomysł wydawania popularnych tytułów w specjalnym formacie i z dużą czcionką to strzał w dziesiątkę. Seria z miesiąca na miesiąc cieszyła się coraz większym zainteresowaniem czytelników. Teraz odbiorcy znajdą w niej mnóstwo światowych i krajowych bestsellerów. Udział w tym przedsięwzięciu biorą m.in. wydawnictwa: Filia, Agora, Wydawnictwo Kobiece, Fabuła Fraza, Edipresse i WasPos. Całkiem niedawno w szeregi serii wstąpiły także: Amber, SQN i Czwarta Strona.

Seria Wielkie Litery wyróżnia się dużą czcionką, przejrzystym składem i odpowiednim kontrastem. Tak, aby publikacje odpowiadały potrzebom osób słabowidzących, jak i tym, dla których czytanie w słabym dziennym świetle to najczęściej wyzwanie.  Poniżej prezentuję Wam kilka nowości, które pojawiły się w serii.

Seria Wielkie Litery

Pacjent - kup na TaniaKsiazka.pl

Pacjent Sebastian Fitzek

Sześcioletni Maks zaginął rok temu, a policyjne śledztwo staje w miejscu. Zrozpaczony ojciec dziecka daje zamknąć się na oddziale psychiatrii sądowej o maksymalnym zabezpieczeniu. Ponieważ właśnie tam przebywa mężczyzna, który może wiedzieć coś o uprowadzeniu chłopca. Wyciągnięcie z niego informacji pod przykrywką wydaje się banalnie proste. Do czasu, kiedy ojciec zaginionego, jako pacjent poznaje straszliwą prawdę.

Horyzont - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Horyzont Jakub Małecki

Głównymi bohaterami są tu Maniek i Zuza. Mieszkają po sąsiedzku na warszawskim Mokotowie. Mężczyzna to były saper, który próbuje spisać swoje wspomnienia z misji w Afganistanie. Ponieważ ma nadzieję, że to w końcu pozwoli mu stamtąd wrócić. Natomiast ona to typowe dziecko pokolenia Y. W związku z tym uczy się żyć na własny rachunek i mimowolnie zatraca się w rodzinnej tajemnicy.

Seria Wielkie Litery

Żona plantatora herbaty Dinah Jefferies

Dziewiętnastoletnia Gwen Hooper przypływa na Cejlon, by zamieszkać z mężem na plantacji herbaty, którą jego rodzina prowadzi od pokoleń. Jest zakochana i zachwycona nowym życiem na egzotycznej wyspie. Jednak Laurence, małomówny i zapracowany, nie poświęca żonie wiele czasu. Tymczasem Gwen już niebawem natrafia na ślady tajemniczej przeszłości. Ubranka dziecka w skrzyni, zamknięte drzwi i zarośnięty grób w ogrodzie.

Ekstradycja - kup na TaniaKsiazka.pl

Ekstradycja Remigiusz Mróz

Minęło już kilka miesięcy, od kiedy główna bohaterka, Joanna Chyłka, uciekła z kraju. Ślad po kobiecie zaginął, mimo że wystawiono za nią Europejski Nakaz Aresztowania. Poza tym przez cały ten czas nie skontaktowała się z nikim w Polsce. W związku z tym nawet Kordian nie wierzy już w to, że Chyłka kiedykolwiek znajdzie sposób, by nawiązać z nim kontakt.

Tymczasem Oryński przyjmuję sprawę człowieka, który wybudził się po półtorarocznej śpiączce w klinice. Ukrainiec, Witalij Demczenko, jest oskarżony o to, że wtargnął do jednej z restauracji na Powiślu i zastrzelił trzy osoby.

Seria Wielkie Litery - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Droga do serca Diana Palmer

Cane Kirk, właściciel rancza, na wojnie stracił o wiele więcej, niż dłoń. Zgubił tam sens życia. W związku z tym obecnie pije na umór i wdaje się w bójkę z każdym, kto stanie mu na drodze. Jest jednak ktoś, kto działa na jego zranioną duszę jak balsam. To Bodie Mays, która zawsze ratuje go z opresji. Jednak kobieta już wkrótce sama będzie potrzebowała pomocy i nie będzie miała odwagi przyznać się do tego Cane’owi.

Więcej tytułów w Serii Wielkie Litery znajdziecie tutaj.

Przeczytaj także