Seria Elementals – coś dla fanów Harry’ego Pottera i Precy’ego Jacksona!

Seria Elementals Proroctwo cieni - sprawdź na TaniaKsiazka.plNowa seria Elementals przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury młodzieżowej. Michelle Meadow, amerykańska pisarka, stworzyła niezwykły cykl, który jest żywiołową odpowiedzią na jedne z najpopularniejszych serii fantasy ostatnich lat. Któż z nas, chociaż raz, nie słyszało Harrym Potterze? Podobnie sprawy się mają z Percym Jacksonem. Autorka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pokolenia Young Adults i dostarcza im kolejny cykl, który ma wielkie szanse na międzynarodowy sukces. Warto tutaj jeszcze wspomnieć, że według USA Today Meadow to najlepiej sprzedająca się autorka fantasy. Koniecznie sprawdźcie, o czym opowiada jej najnowsza seria, którą rozpoczyna powieść pt. Proroctwo cieni. Książka na polskim rynku pojawi się 18 maja 2018 roku.

Seria Elementals – grecka mitologia opowiedziana na nowo

Główną bohaterką powieści jest Nicole Cassidy. Dziewczyna zostaje zmuszona do zmiany miasta i szkoły. To jednak niejedyny przewrót w jej nastoletnim życiu. W nowym miejscu odkrywa, że jest wiedźmą, a jej nowi koledzy są bardzo zdziwieni faktem, że bohaterka nie wiedziała o swoim pokrewieństwie z greckimi bogami. To właśnie tym więzom zawdzięcza niezwykłe umiejętności. Szybko wychodzi też na jaw, że dziewczyna ma bardzo dużo do nadrobienia. Zwłaszcza że lekcje w klasie ukrytej za biblioteką nie zapowiadają się na łatwe. No i reszta uczniów doskonale zna swoją historię, dzięki czemu od dawna uczą się panowania nad swoimi mocami.

Wraz z pojawieniem się na niebie Komety Olimpijskiej, Nicole i czterech uczniów zostają obdarzeni mocami żywiołów. Jednocześnie portal, chroniący świat przed groźnymi potworami, zostaje niebezpiecznie osłabiony. Nicole, Kate, Chris, Blake i jego dziewczyna Danielle muszą stawić czoła Proroctwu. Według legend tylko oni są w stanie zapobiec katastrofie i przywrócić równowagę światu. Zadanie nie należy jednak do najłatwiejszych. Sprawy nie ułatwia również fakt, iż między główną bohaterką a Blakiem, zaczyna rozwijać się gorące uczucie. Uczucie, które może zagrozić wypełnieniu ich zadania.

Przypominamy, że seria Elementals, rozpoczęta pierwszym tomem pt. Proroctwo cieni pojawi się w sprzedaży 18 maja bieżącego roku. Książkę znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także