Seria Ania z Zielonego Wzgórza. Polecamy z okazji premiery 2 sezonu Ani nie Anny

Od 6 lipca na platformie streamingowej Netflixa możemy oglądać nowy sezon serialu Ania nie Anna, który powstał na motywach serii książek o sympatycznej Ani z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery.

Seria Ania z Zielonego Wzgórza

Seria Ania z Zielonego Wzgórza zachwyca od lat

Czy wiecie, że książki o Ani mają już ponad 100 lat i nadal zachwycają młodsze i starsze czytelniczki na całym świecie? Podobno inspiracją do napisania pierwszej książki, był artykuł w gazecie. Dotyczył historii pewnej pary i adopcyjnej pomyłki. Do ich domu trafiła dziewczynka, chociaż byli pewni, że adoptowali chłopca.  Tak właśnie zaczyna się ta historia.

W życiu starszego rodzeństwa, Maryli i Mateusza, prowadzących gospodarstwo wszystko się zmienia, gdy ze stacji kolejowej zabierają dziecko, które adoptowali. Rodzeństwu zależało na tym, żeby do rodziny przysposobić chłopca, który mógłby im pomagać w prowadzeniu farmy. Ale zamiast niego, na Mateusza czekała brzydka, ruda dziewczynka – Ania.

Seria Ania z Zielonego Wzgórza. Przeczytaj, zanim obejrzysz

Wbrew wszelkim oczekiwaniom pozytywnie zakręcona – tak byśmy powiedzieli dzisiaj – Ania, wprowadza mnóstwo kolorytu w życie starszej pary. To niezwykła dziewczynka, która kocha książki, a swoje życie potrafi ubarwić tylko dzięki bujnej wyobraźni. Historie opowiadane w książkach, które czyta, ją fascynują do takiego stopnia, że Ania niemal fizycznie nimi żyje. Nie raz przysporzy jej to kłopotów.

Seria Ania z Zielonego Wzgórza składa się z 9 książek, które opowiadają o życiu Ani od dzieciństwa po dorosłość. To książki, które warto przeczytać, do których warto wrócić, i w które warto zaopatrzyć biblioteczkę dorastającej dziewczynki.

Książki Lucy Maud Montgomery pięknie kształtują wrażliwość. Uczą umiejętności zachwycania się codziennością i wyszukiwania w niej tego, co niezwykłe. Powieści z serii o Ani są zabawne, wzruszające i momentami bardzo smutne. To historie ponadczasowe.

Całą serię bardzo cenię i z całego serca ją polecam. Na pewno warto przeczytać książki, zanim zaczniecie oglądać serial.

Seria Ania z Zielonego Wzgórza jest dostępna w Księgarni TaniaKsiazka.pl

>> Przeczytaj, zanim obejrzysz!

Przeczytaj także