Sekretny dziennik Laury Palmer

Sekretny dziennik Laury Palmer - kup na TaniaKsiazka.plSekretny dziennik Laury Palmer to książka autorstwa Jennifer Lynch, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom kultowego już serialu pt. Miasteczko Twin Peaks. Warto tutaj wspomnieć, że pilot tej produkcji światło dzienne ujrzał w 1990 roku! Za sukces obrazu odpowiadają Mark Frost oraz David Lynch.

Głównym bohaterem serialu jest agent FBI, Dale Cooper, który prowadzi sprawę morderstwa uczennicy liceum – Laury Palmer. Cała akcja rozgrywa się w fikcyjnym, waszyngtońskim miasteczku Twin Peaks. Prezentowana przez nas książka odsłoni przed Wami całkiem nowe szczegóły. Rzuci też nieco inne światło na to, co do tej pory wiedzieliście o tej mrocznej historii.

Sekretny dziennik Laury Palmer –jak to było naprawdę?

Laura Palmer zauważa, że cyniczny i bezwzględny mężczyzna pojawia się, co noc w jej snach. Nastolatka za wszelką cenę próbuje przekonać samą siebie, że to jedynie wytwór wyobraźni. Niestety z dnia na dzień coraz bardziej traci nad tym kontrolę.

Dziewczyna nie orientuje się nawet, kiedy jej dziennik, wypełniony relacjami ze spotkań z przyjaciółmi i wierszami, zmienia się w notes pełen wyuzdanych fantazji i ekscesów. Najbliższe otoczenie nastolatki nie podejrzewa, że wzorowa uczennica liceum, która pomaga po zajęciach niepełnosprawnym, wieczorami dorabia jako prostytutka. Okazuje się również, że niespożyta energia dziewczyny wynika z regularnego zażywania kokainy.

Pewnego dnia dochodzi do tragicznych zdarzeń, w wyniku których Laura Palmer zostaje zamordowana. Całe miasteczko Twin Peaks przeżywa szok. Największy wstrząs wywołuje jednak dziennik dziewczyny, który po jej śmierci ujrzał światło dzienne.

Warto tu wspomnieć, że w książce pt. Sekretny dziennik Laury Palmer, Czytelnicy znajdą wstęp napisany przez twórców serialu, o których wspominaliśmy wyżej. Bez wątpienia jest to obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników tego kultowego serialu. Do dziś uważany jest za jedną z lepszych produkcji lat dziewięćdziesiątych i cieszy się uznaniem zarówno wśród odbiorców, jak i krytyków filmowych.

Wszystkich zainteresowanych książką Sekretny dziennik Laury Palmer autorstwa Jennifer Lynch odsyłamy tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także