Rudowłosa – Orhan Pamuk

Rudowłosa - sprawdź na TaniaKsiazka.plKsiążka pt. Rudowłosa na naszym rynku pojawi się 17 sierpnia 2017 roku. Komu przypadnie do gustu? Na pewno wszystkim miłośnikom historii. Spodoba się również wielbicielom wielowątkowych i wielowarstwowych opowieści, które niosą za sobą nie tylko przyjemność z czytania, ale zmuszają również do refleksji.

Historia zawarta w książce przybliży odbiorcy konsekwencje puczu z 1980 roku i nakreśli obraz ostatnich 30 lat z tureckiej przeszłości. Ale przede wszystkim Czytelnik znajdzie tu rozważania na temat tego, czy w Turcji istnieje możliwość bycia jednostką. Koniecznie sprawdźcie, co więcej przygotował dla was autor.

Rudowłosa – co określa całe nasze późniejsze życie?

Akcja powieści rozpoczyna się w połowie lat osiemdziesiątych XX wieku, w niewielkiej miejscowości pod Stambułem. Wielki mistrz w zawodzie – studniarz Mahmut oraz jego pomocnik Cem, metr po metrze przekopują jałową działkę w poszukiwaniu wody. Nietypowa dwójka spędza ze sobą bardzo dużo czasu, a w wolnych chwilach raczą się nawzajem różnymi opowieściami. Każda z nich pokazuje, jak mistrz i uczeń różnie patrzą na świat. Te różnice jednak nie oddalają ich od siebie. Wręcz przeciwnie. Wkrótce między Mahmutem, a Cemem nawiązuje się więź podobna do tej, która łączy ojca i syna.

Życie jednak bywa nieprzewidywalne, a spokój i mozolną pracę zakłóca piękna rudowłosa aktorka wolnego teatru, która przybywa do miasta. Gorące sny nastolatka już wkrótce stają się jawą. A tuż za nimi, niepostrzeżenie wkrada się w jego życie największy koszmar. Wskutek nieuwagi Cema przy budowie studni dochodzi do tragicznego wypadku. Wystraszony licealista ucieka do Stambułu. Dopiero tam, po długich latach znajdzie odpowiedź, kim była rudowłosa piękność. I czy naprawdę był winien śmierci mistrza.

Warto tutaj wspomnieć, że autor Orhan Pamuk ma na koncie Nagrodę Nobla z dziedziny literatury. Sięgając po motyw z antycznej tragedii, po raz kolejny udowadnia, że jest mistrzem w tym, co robi od lat. Odbiorcy prezentuje wstrząsający i zaskakujący dramat współczesny, w którym konfrontuje Wschód i Zachód.

Książkę pt. Rudowłosa znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także