Rozmowy z przyjaciółmi – nowa książka Sally Rooney

Sally Rooney – na pewno znasz to nazwisko i w jednej chwili jesteś w stanie połączyć tę autorkę z jedną z najgłośniejszych powieści 2018 roku – książką o tytule Normalni ludzie. Jedna z najważniejszych współczesnych pisarek wraca teraz z kolejną opowieścią, Rozmowy z przyjaciółmi. Znając jej styl i sprawne poruszanie się po płaszczyźnie ludzkich emocji i relacji, możemy być pewni, że 24 lutego, w nasze ręce trafi naprawdę wartościowe dzieło literackie.

Rozmowy z przyjaciółmi Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Rozmowy z przyjaciółmi

Główną bohaterką najnowszej powieści Sally Rooney Rozmowy z przyjaciółmi jest Frances. Dziewczyna ma dwadzieścia jeden lat, jest błyskotliwą studentką mieszkającą w Dublinie. Jej cechą szczególną jest chłodny umysł obserwatorki, a swoje wnioski wyciągnięte z prześwietlania otaczającej ją rzeczywistości zamienia w słowo pisane. Frances to bowiem początkująca pisarka. Razem ze swoją najlepszą przyjaciółka Bobbi i zarazem byłą partnerką, występuje na slamach poetyckich, czyli publicznej rywalizacji poetów-performerów-amatorów.

Podczas jednego z występów dziewczyna całkiem przypadkiem poznaje popularną dziennikarkę, Melissę. Szybko nawiązuje bliższą znajomość z kobietą i jej mężem, Nickiem, który jest znanym aktorem. Małżeństwo należy do śmietanki towarzyskiej Dublina i prowadzi dynamiczne życie wypełnione luksusem i wytwornymi spotkaniami towarzyskimi. Dzięki nim Frances przekracza próg tego niedostępnego dotąd fascynującego świata pięknych domów, blichtru, hałaśliwych przyjęć, wakacji w Bretanii i pokus… Frances i Nick bowiem niespodziewanie zaczynają zbliżać się do siebie. Stroniąca dotąd od uczuć Frances po raz pierwszy w życiu musi się zmierzyć ze swoimi słabościami. Młoda studentka i żonaty mężczyzna – czy to zakazane uczucie między dwojgiem ludzi ma szansę się rozwinąć, nie pociągając za sobą żadnych ofiar? Po odpowiedź odsyłam Cię do książki Sally Rooney.

****

Uwielbiam takie mocne debiuty… To pełen niuansów, przenikliwy i wciągający obraz życia uniwersyteckiego, a w tle rozgrywa się romans ze starszym żonatym mężczyzną.

~ Zadie Smith

Premiera powieści Rozmowy z przyjaciółmi już 24 lutego, ale już teraz w tym miejscu możesz zamówić przedpremierowy egzemplarz książki.

Powiązany artykuł:

Przeczytaj także