Rosja we krwi. Terroryzm dwóch dekad

Rosja we krwi - kup na TaniaKsiazka.plRosja we krwi. Terroryzm dwóch dekad to idealna propozycja dla wszystkich miłośników literatury faktu. Poza tym powody do zadowolenia mają również wielbiciele reportaży. Autor książki, Paweł Semmler, zabiera czytelników w mroczną podróż po miejscach, gdzie konflikty zbrojne stały się porządkiem dziennym. Udowadnia też, że nie o wszystkich zamachach terrorystycznych mówi się głośno. Prezentowany dziś tytuł jest już dostępny w sprzedaży. Koniecznie to sprawdźcie, jeśli mocna i bezkompromisowa literatura faktu to wasz ulubiony gatunek. Gwarantujemy, że nie pożałujecie!

Rosja we krwi. Terroryzm dwóch dekad – kilka słów o książce

Argun, Małgobek, Mineralne Wody, Derbent, Kaspijsk – okazuje się, że mało kto słyszał o tych miastach. Tymczasem jeszcze mniej osób wie, że doszło w nich do krwawych zamachów. Kiedy do podobnych zdarzeń dochodzi na Zachodzie, informacja obiega media na całym świecie dosłownie w kilka minut. Ponadto bilans ofiar takiego aktu terroru podawany jest do wiadomości publicznej. Na terenie Federacji Rosyjskiej sprawa wygląda zupełnie inaczej. W  latach 1994–2014 w zamachach zginęło tam prawie trzy tysiące osób, a kolejne tysiące zostały ranne. Lecz informacje o tych wydarzeniach rzadko przedostawały się poza granice kraju.

W związku z tym autor reportażu, politolog Paweł Semmler, w swojej książce rekonstruuje przebieg najbardziej zuchwałych zamachów terrorystycznych w Rosji. Ponadto próbuje odpowiedzieć na pytanie, co się kryje za tą agresją. Czy to eskalacja zastałych konfliktów, czy radykalizacja młodych buntowników? Kremlowskie prowokacje czy separatystyczne manifesty? To także opowieść o rosyjskich siłach specjalnych, których bezwzględność rośnie z dnia na dzień. W kryzysowych sytuacjach nie oszczędzają ani zamachowców, ani cywili.

Przypominamy, że książka pt. Rosja we krwi. Terroryzm dwóch dekad jest już dostępna w sprzedaży. Prezentowany dziś reportaż znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury faktu. Gwarantujemy, że nawet najbardziej wymagający odbiorca znajdzie tu coś dla siebie. Koniecznie to sprawdźcie i przekonajcie się o tym sami.

Przeczytaj także