Robin. Biografia Robina Williamsa – już w sprzedaży!

W połowie listopada na wirtualne półki naszej księgarni trafiła długo oczekiwana książka Dave’a Itzkoffa – Robin. Biografia Robina Williamsa.

Robin Williams był jednym z najbardziej uwielbianych aktorów. Po jego samobójstwie w 2014 roku okazało się, że jednocześnie był jednym z najbardziej niezrozumianych artystów filmowych.

Robin. Biografia Robina Williamsa

Robin. Biografia Robina Williamsa - już w sprzedaży!Robin Williams urodził się w 1951 roku w Chicago. Jego matka zawodowo zajmowała się modelingiem, z kolei ojciec był menedżerem w Ford Motor Company. W dzieciństwie był dość samotny, dlatego uciekał w świat wyobraźni. Studiował nauki polityczne i dramat, a później uczył się aktorstwa w sławnej Juilliard School w Nowym Jorku.

Za drugoplanową rolę w Buntowniku z wyboru dostał Oskara. Był też nominowany do Nagrody Akademii za swoje kreacje aktorskie w filmach Good Morning, Vietnam (1987), Stowarzyszenie umarłych poetów (1989) i Fisher King (1991). Poza rolami dramatycznymi grywał też w komediach dla dzieci takich jak: Pani Doubtfire (1993) czy Flubber (1997). Był znany ze swojej znakomitej umiejętności parodiowania i improwizowania.

W ostatnich latach zmagał się z depresją i uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Krótko przed śmiercią u Robina Williamsa zdiagnozowano chorobę Parkinsona.

Dave Itzkoff to znakomity reporter New York Timesa. W swojej książce stworzył fascynujący portret Williamsa. Pokazuje jego komiczny urok, jednak zauważa, że pod maską uśmiechu skrywała się cała gama sprzecznych emocji. Robin to książka, w której Itzkoff portretuje pełnokrwistego człowieka zmagającego się ze swoimi demonami, z uzależnieniem i depresją. Ponadto odkrywa przed Czytelnikiem nieznane fakty z życia aktora.

Reporter zaczerpnął informacje do książki w wielu źródeł między innymi z ponad setki wywiadów z rodziną, współpracownikami i przyjaciółmi Williamsa. Przeprowadził też obszerne badania archiwalne.

Jestem pewna, że ta biografia będzie świetną lekturą nie tylko dla miłośników kreacji aktorskich Robina Williamsa, ale też dla każdego fana kinematografii i historii kina. Może się też świetnie sprawdzić w roli prezentu świątecznego lub mikołajkowego.

Książkę Robin. Biografia Robina Williamsa w naszej księgarni możecie zamówić w tym miejscu.

Które filmy z Robinem Williamsem cenicie najbardziej?

Przeczytaj także