Reportażowe zapowiedzi i nowości!

Interesuje was literatura faktu? Szukacie książek, których autorzy nie boją się poruszać tematów często trudnych i niewygodnych? W związku z tym reportażowe zapowiedzi i nowości to zestawienie właśnie dla was. Znajdziecie tu przede wszystkim tytuły, które w większości są już dostępne w sprzedaży na naszym rynku. Nie zabraknie też kilku zapowiedzi. Jedno jest jednak pewne – są to gorące hity, które już zdobyły uznanie czytelników na całym świecie. Nic więc dziwnego, że w błyskawicznym tempie zyskały status bestsellerów. Sprawdźcie koniecznie, co dziś przygotowaliśmy specjalnie dla Was!

Pandemia kłamstw - kup na TaniaKsiazka.plReportażowe zapowiedzi i nowości – Pandemia kłamstw

Autorką książki jest badaczka, której film zapowiadający książkę był najczęściej blokowanym video w serwisach społecznościowych podczas pandemii COVID-19. Zastanawiacie się dlaczego? Ponieważ zaczęła zbyt głośno mówić o nieprawidłowościach w badaniach nad wirusami i szczepieniami. A to nie spodobało się wielkim koncernom, które — zdaniem wielu — zarabiają od lat na naszej niewiedzy i naiwności.

Książka dostępna od 14 października 2020 roku.

OK, amen - kup na TaniaKsiazka.plReportażowe zapowiedzi i nowości – Ok, amen

Jak wygląda życie w społeczności ultraortodoksyjnych Żydów? Autorka w tym reportażu oddaje głos ludziom targanym sprzecznymi emocjami. Przedstawiają oni wspólnotę gotową do wielkich poświęceń, ale też do okrutnych rozwiązań, byle przetrwać. Oto wstrząsający przewodnik po hermetycznej społeczności chasydów.

Książka już dostępna.

Reportażowe zapowiedzi - sprawdź na TaniaKsiazka.plReportażowe zapowiedzi i nowości – Czego oczy nie widzą

Mózg od zawsze fascynował naukowców i lekarzy. Richard Masland w swoim reportażu spogląda na ten narząd pod kątem zmysłu wzroku. I odkrywa przed czytelnikami wiele zaskakujących faktów na temat tego, jak postrzegamy otaczający nas świat.

Książka dostępna od 16 września 2020 roku.

Reportażowe zapowiedzi - zobacz na TaniaKsiazka.plReportażowe zapowiedzi i nowości – Władcy strachu

Doktor Julie Roberts, antropolożka, w 2008 roku odnalazła pod schodami sierocińca Haut de la Garenne fragment dziecięcej czaszki. Był to już kolejny miesiąc poszukiwań dowodów na to, że na terenie ośrodka dochodziło do wykorzystywania i mordowania dzieci. Jej odkrycie zapoczątkowało całą lawinę wydarzeń. Trudno było już ukryć fakt, że sierociniec na Jersey był rajem dla pedofilów.

Książka już dostępna.

Szramy - kup na TaniaKsiazka.plReportażowe zapowiedzi i nowości – Szramy

Dziecięca psychiatria w Polsce praktycznie nie istnieje. Zajmujemy niechlubne, drugie miejsce w Europie pod względem samobójstw dzieci i młodzieży poniżej 19. roku życia. Dlaczego tak się dzieje? Kto jest temu winny? Co skłania dzieci i młodzież do tak drastycznych kroków? Zabijają się, bo sobie nie dają rady, a wokół są otoczeni morzem niechęci i nietolerancji wobec Innych. Ten wstrząsający reportaż odsłania całą prawdę.

Książka dostępna od 16 września 2020 roku.

DyrdyMarki - sprawdź na TaniaKsiazka.plReportażowe zapowiedzi i nowości – DyrdyMarki

Jesteście ciekawi, jak wyglądała droga zawodowa Marka Niedźwieckiego? Największą popularność przyniosła mu praca prezentera w Programie III Polskiego Radia. W tej książce zdradza kilka interesujących faktów ze swojego życia, nie tylko tego na antenie. Poza tym czytelnicy znajdą tu kilka słów o muzyce i ciszy czy o PRL-u i współczesności. Ponadto nie zabraknie opowieści o niezwykłych podróżach, ale też zwyczajnej codzienności.

Książka już dostępna.

Tajemnica eksplodujących zębów - kup na TaniaKsiazka.plReportażowe zapowiedzi i nowości – Tajemnica eksplodujących zębów

Bez względu na to, jak wstydliwe są opisane schorzenia i jak absurdalne stosowano sposoby leczenia, wszystkie przypadki opisane w tej książce miały miejsce. I mówią wiele o wiedzy (a może ignorancji) dziewiętnastowiecznych medyków i o niebywałej żywotności ich pacjentów. Szykujcie się na sporą dawkę humoru i opowieści, w które niejednokrotnie trudno uwierzyć!

Książka już dostępna.

Przeczytaj także