Reportaże na jesień – co nowego?

Dla prawdziwego książkoholika każda pora roku jest dobra, by spędzić czas z interesującą książką. Wiemy też, że nie warto ograniczać się tylko do jednego tytułu. Dlatego dziś prezentujemy Wam reportaże na jesień, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Ponieważ za oknem dzień coraz krótszy, a pogoda nie dopisuje, to idealny moment, by wskoczyć pod ciepły koc z wciągającą lekturą. Literatura faktu ma to do siebie, że niesie ogromny ładunek emocjonalny, poszerza horyzonty i skłania czytelników do refleksji. Jeśli zatem poszukujecie właśnie takich angażujących tytułów, w tym zestawieniu znajdziecie interesujące Was pozycje.

Mecz to pretekst - kup na TaniaKsiazka.plReportaże na jesień – Mecz to pretekst

Futbol to nie tylko rozgrywki sportowe oraz emocje kibiców. Autorki tego reportażu przez wiele miesięcy w sześciu różnych krajach na własnej skórze sprawdzały, jak to działa. Jak piłka nożna wpływa na miejsca i ludzi od lat żyjących w konflikcie i jak te konflikty widać w drużynach oraz na trybunach.

Książka dostępna od 14 października 2020 roku.

Reportaże na jesień – sprawdź na TaniaKsiazka.plReportaże na jesień – Liczą się tylko wielkie marzenia

Inspirujący głos jednego z najaktywniejszych działaczy na rzecz pokoju ostatniego stulecia. Szimon Peres pozwala czytelnikom obserwować gwałtownie zmieniający się świat oczyma osoby, podejmującej niezliczoną ilość, kluczowych dla rozwoju powstającego państwa, decyzji. Niemalże od samego jego zalążka aż po czasy współczesne.

Książka dostępna od 13 października 2020 roku.

Mroczne bractwa i tajne kulty - kup na TaniaKsiazka.plReportaże na jesień – Mroczne bractwa i tajne kulty

Spiski, sekty i tajne stowarzyszenia fascynują ludzi od lat. Mimo to wydawałoby się, że nowoczesne społeczeństwo przestało wierzyć niepoczytalnym przywódcom, którzy ślepo oddają cześć irracjonalnym mocom. Nic bardziej mylnego. Dzięki tej książce odkryjecie historię krwawych ofiar, gorliwych kapłanów oraz mistycznych proroków.

Książka już dostępna.

Reportaże na jesień – sprawdź na TaniaKsiazka.plReportaże na jesień – Fałszywa pandemia

Jeśli interesuje was druga strona medalu oraz wieści z nieco innych źródeł niż te podawane w telewizji, to doskonała lektura. Autorzy tej książki udowadniają bowiem, że dane sugerują, iż COVID-19 odznacza się śmiertelnością, która mieści się w granicach sezonowej grypy.

Książka już dostępna.

Psychiatrzy - zobacz na TaniaKsiazka.plReportaże na jesień – Psychiatrzy

Autorka szczerze i bez tabu rozmawia z psychiatrami o tym, jak wyglądają kulisy pracy w ich zawodzie i jaka jest naprawdę kondycja psychiczna Polaków. Ponadto podejmuje między innymi tematy związane z depresją, schizofrenią, a także leczeniem dzieci i młodzieży.

Książka dostępna od 28 października 2020 roku.

Wojna o szczepionki - kup na TaniaKsiazka.plReportaże na jesień – Wojna o szczepionki

Autor, dziennikarz śledczy, przeprowadził wnikliwe dochodzenie i udowodnił Wakefieldowi fałszowanie badań medycznych i działanie na szkodę pacjentów. Odkrył też, że guru antyszczepionkowców za napisanie artykułu otrzymał ponad czterysta tysięcy dolarów od ludzi, którzy domagali się odszkodowań od koncernów farmaceutycznych. Ponadto niczym medyczny detektyw Deer wyciąga na światło dzienne manipulacje i wątpliwe powiązania Wakefielda, doktora bez pacjentów.

Książka już dostępna.

Przeczytaj także