Rekiny wojny nie tylko w księgarniach, ale i w kinie!

9788324036424Zapowiada się kolejny książkowy hit na te wakacje. Już 2 sierpnia bieżącego roku do polskich księgarni trafi powieść Guya Lawsona, pt. Rekiny wojny. Historia jest oparta na faktach, co czyni ją jeszcze bardziej ciekawą.

Rekiny wojny to autentyczna historia trójki przyjaciół. Główny bohater Efraim angażuje swoich dwóch kolegów, Davida i Alexa, do udziału w największym przekręcie życia, dzięki któremu stali się bogaci. Wykorzystali oni największego naiwniaka w USA – system zamówień publicznych Pentagonu. Tym samym w roku 2007 wygrali oni kontrakt na ponad 300 milionów dolarów, dotyczący dostawy broni amerykańskim żołnierzom w Afganistanie. Rzecz jasna, żaden z trójki nie posiadał oferowanego produktu. Zakupili więc najtańszą chińską i zardzewiałą amunicję od albańskich handlarzy i wysłali ją do Kabulu. I kto wie, może cały przekręt uszedłby im na sucho, gdyby nie fakt, że zaszli oni za skórę kilku ważnym ludziom, począwszy od Moskwy, a na Waszyngtonie kończąc. Jak zakończy się przygoda ich życia? I czy bogactwo oraz niekończące się imprezy warte będą swojej ceny?

Dobrą wiadomością jest również fakt, że na podstawie książki powstanie film o tym samym tytule. Reżyserią zajmie się Todd Phillips, odpowiedzialny m. in. za sukces Kac Vegas, który również jest współtwórcą scenariusza wraz z Stephenem Chinem oraz Jasonem Smilovicem. W rolach głównych zobaczymy m, in. Jonah Hilla a także Milesa Tellera.  Film do polskich kin wejdzie kilka dni po premierze książki, 19 sierpnia bieżącego roku.

Przypominamy, że premiera książki Rekiny wojny będzie miała miejsce 2 sierpnia tego roku. Macie zamiar czytać? Czy raczej wybierzecie się do kina? A może jedno i drugie?

Przeczytaj także