Recenzja miesiąca – najlepsza recenzja kwietnia 2016

Znamy rozstrzygnięcie kolejnej edycji konkursu na recenzję miesiąca. W kwietniu 2016 roku nagroda, którą jest 100 zł bon na zakupy w księgarni TaniaKsiazka.pl, przyznana została Panu Janowi M. Gratulujemy! Zapraszamy wszystkich do zapoznania się ze zwycięską recenzją książki Kasieńka. Miłej lektury!

Przejdź do regulaminu konkursu „Recenzja miesiąca” > > >

Recenzja miesiąca – najlepsza recenzja kwietnia 2016Historia jakich wiele, dziewczynka w nowym otoczeniu ma problemy z aklimatyzacja, rówieśnicy jej nie akceptują, a rodzina nie daje wsparcie. Znacie? Oj na pewno. Czy Kasieńka daje coś nowego? Całą furę, jak się to teraz modnie mówi, niesie ze sobą nową jakość. Z czego to się bierze zapytacie, czym mogę to spróbować uzasadnić? Na początek forma, choć to historia fabularna pełną gębą, to jest napisana wierszem. Białym, bardzie dobrym w odbiorze, autorka napisała to wszystko pięknie, a i tłumaczka się postarała, wyszło świetnie. Bez egzaltacji, ale z udanie pokazanymi uczuciami i buzującymi emocjami.

Druga sprawa to opowiadana historia, owszem czytana przez Niemca, Włocha, czy Estończyka będzie ciekawa i oryginalna, ale jednak jedna z wielu, nie skłoni ich do jakiś głębszych przemyśleń. Dla Polaków natomiast może być szokiem, zaskoczeniem i szansą na dźgniecie kogoś dorosłego kijem w głowę. Nowe otoczenie Kasieńki to angielskie miasto, problemy z akceptacją biorą się z tego, że jest Polką, a cała ta sytuacja wzięła się z tego, że mama postanowiła wyruszyć na poszukiwania ojca, który zniknął z ich życia jakiś czas temu, a jedynym śladem jest czek, który pewnego dnia przybył do Polski z Coventry.

Historia nastolatki jest przejmująca, pełna targających nią emocji, zwątpienia i niechęci do otaczającego świata. Jest jednak w niej także miejsce na radość, budujące się poczucie swojej wartości, odwagę i przemiłego afrykańskiego lekarza. Jest sukces w basenie, pierwsze pocałunki i ogromny żal do rodziców. Miłość do matki i niechęć do niej. Pragnienie odnalezienie ojca i zaskoczenie, kiedy to w końcu nastąpiło. Potrzeba akceptacji i samotność. Jest tam to wszystko.

Sarah Crossan napisała świetną książkę, zdecydowanie wartą przeczytania przez wszystkich rodziców, lekturę obowiązkowa, dla tych, którzy jadą w poszukiwaniu nowego, lepszego życia i coś zostawiają za sobą. Może podejmiecie inne decyzje po przeczytaniu tej książki dla dzieci.

Kup książkę „Kasieńka” > > >

Przeczytaj także