Pytania z Kosmosu: Neil deGrasse Tyson i James Trefil o złożoności życia

Neil deGrasse Tyson, astrofizyk światowej sławy, i profesor fizyki James Trefil połączyli siły, żeby zastanowić się nad fundamentalnymi pytaniami ontologicznymi: kim jesteśmy, skąd się wzięliśmy i dokąd zmierzamy. Ich wspólną książkę Pytania z Kosmosu możecie już znaleźć w naszej księgarni.

Pytania z Kosmosu Neil deGrasse Tyson

Pytania z Kosmosu – o złożoności życia i Wszechświata

Kim jesteśmy, skąd się wzięliśmy i dokąd zmierzamy – to pytania tak stare, jak ludzkość. To one stoją u podstaw mitów, religii świata oraz filozofii. Wraz z kolejnymi odkryciami naukowymi zmienia się to, jak pojmujemy miejsce ludzkości we Wszechświecie. Zmieniają się też nasze wnioski na temat zagadnień ontologicznych.

Neil deGrasse Tyson przygląda się filozofii dawnych myślicieli: od Eratostenesa po Galileusza, i przykłada do niej współczesne odkrycia astrofizyczne. Jednocześnie zatrzymuje się przy naukowych osiągnięciach teraźniejszości, takich jak: odkrycie egzoplanet czy możliwość identyfikacji cząstek elementarnych, i je wyjaśnia.

Książka Pytania z Kosmosu to filozoficzno-naukowa podróż z przeszłości, poprzez teraźniejszość i próba spojrzenia w przyszłość. Podróż od najmniejszych cząstek, z jakich zbudowany jest Wszechświat, aż po jego ogrom, którego nie sposób ogarnąć myślą, bo dla człowieka nieskończoność cały czas pozostaje w sferze idei.

Jasno, ciekawie i z humorem

W książce oczywiście nie zabraknie humoru, który uwielbiają czytelnicy Neila deGrasse’a Tysona. Przecież nawet o poważnych zagadnieniach można opowiadać z lekkością i uśmiechem.

Neil deGrasse Tyson to autor popularnonaukowych bestsellerów m.in.: Astrofizyka dla zabieganychListy od astrofizykaWitamy we Wszechświecie Kosmiczne zachwyty. Jego najnowsza książka, napisana wspólnie z Jamesem Trefilem pt. Pytania z Kosmosu pojawiła się w księgarniach 19 maja, a w naszej księgarni możecie ją znaleźć w tym miejscu.

To książka, która spodoba się nie tylko czytelnikom, którzy z ciekawością spoglądają w gwiazdy. Z pewnością znajdzie w niej coś dla siebie każdy, kto choć raz zadał sobie któreś z tych pytań: kim jesteśmy, skąd się wzięliśmy, dokąd zmierzamy 😉 Jeżeli macie w sobie choć trochę ontologicznej ciekawości, to książka Pytania z Kosmosu może was zainteresować.

Przeczytaj także