Pustka wietrzna – nowy tom serii Nevermoor

Już 14 kwietnia na półkach pojawi się trzecia odsłona świetnej, magicznej serii Nevermoor dla dzieci i młodzieży – Pustka wietrzna. Polowanie na Morrigan Crow to najnowsza powieść Jessiki Townsend o dziewczynce z niezwykłą mocą. To książki nie tylko dla fanów Harry’ego Pottera.

Okładka książki Pustka wietrzna Jessica Townsend

Pustka wietrzna – Morrigan i tajemne Sztuki Niegodziwe

Morrigan Crow ma już trzynaście lat. Właśnie kończy pełen wyzwań pierwszy rok nauki w Towarzystwie Wonderowym – elitarnej jednostce dla najbardziej uzdolnionych magicznych. Jednostce Towarzystwa, do której należy wraz z przyjaciółmi – nr 919 – udało się wygrać nierówną walkę z Upiornym Jarmarkiem (Wundermistrz, tom2.). Tym samym udowodnili, że przyjęcie ich w szeregi elitarnego stowarzyszenia nie było błędem.

Morrigan nie tylko odkryła już swoją moc (jest Wundermistrzem), ale teraz musi nauczyć się nad nią panować i z niej korzystać. Zatem stoi przed wyzwaniem: ma opanować Sztuki Niegodziwe. Inaczej moc może stać się groźna i to nie tylko dla niej.

Tytułowa pustka wietrzna to tajemnicza choroba, która nawiedziła Nevermoor. Wszystkie zakażone wunderzęta (magiczne, inteligentne zwierzęta) zmieniają się w podstępne, na półdzikie zoorzęta. Na ulicach miasta robi się coraz bardziej niebezpiecznie. Wszyscy jeszcze bardziej obawiają się Wundermistrza Ezry Squalla i to właśnie mu przypisują zmianę w zachowaniu magicznych zwierząt.

Morrigan ma szansę odnaleźć remedium na pustkę wietrzną i ocalić wundrzęta. Tylko że to, co musi zrobić, żeby osiągnąć ten cel, może być bardzo groźne dla wszystkich w magicznym Nevermoorze.

Pechowa dziewczynka, która miała umrzeć

Jessica Townsend swoją opowieścią o Morrigan Crow, pechowej dziewczynce, która miała umrzeć w swoje 11 urodziny, skradła serca nie tylko dziecięcych czytelników. Autorka, obok Morrigan, stworzyła wielu niesamowitych bohaterów oraz fantastyczny i pełen magii świat, w którym obok kolorów jest mrok. To opowieści o odkrywaniu siebie, nabieraniu wiary we własne siły, roli przyjaźni oraz o walce dobra ze złem — nie tylko tym zewnętrznym, ale też kryjącym się w człowieku.

Seria Nevermoor to książki dla czytelników w wieku minimum ok. 10 lat. Niezwykły świat stworzony przez Townsend spodobał się też dorosłym czytelnikom. 🙂

Książki z tej serii znajdziecie tutaj: Seria Nevermoor. Najnowsza, Pustka wietrzna. Polowanie na Morrigan Crow, jest tutaj

Przeczytaj także