Pudełko z guzikami Gwendy – Stephen King i Richard Chizmar

Pudełko z guzikami Gwendy - kup na TaniaKsiazka.plPudełko z guzikami Gwendy to książka, która na polskim rynku dostępna będzie od 22 listopada bieżącego roku. Powieść stworzona wspólnie przez Stephena Kinga i Richarda Chizmara przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury grozy. Trzeba przyznać, że w tym roku okres jesiennych publikacji zdecydowanie zdominował mistrz gatunku. To oczywiście doskonała wiadomość dla wszystkich czytelników, którzy uwielbiają książki Kinga. Mimo wieku i ogromnego zawodowego sukcesu pisarz nie ma zamiaru spoczywać na laurach i wciąż zaskakuje fanów nowościami. Przekonajcie się, co tym razem udało mu się stworzyć razem z Chizmarem.

Pudełko z guzikami Gwendy – efekty współpracy

Do Castle View prowadzą jedynie trzy drogi z miasteczka Castle Rock. Jest to Trasa 117, Pleasant Road i owiane złą sławą, Schody samobójców. Główna bohaterka to dwunastoletnia Gwendy Peterson, która każdy dzień lata 1974 roku spędzała właśnie na ostatniej drodze. Schody podtrzymywane na żelaznych, mocnych śrubach, wiszące nad klifem nie wzbudzały zaufania, jednak kusiły tym, co oferowały po zakończonej wędrówce. Bohaterka na szczycie słyszała śmiech bawiących się dzieci. Gdzieś z oddali dobiegał ją odgłos uderzania kija bejsbolowego. Wiedziała wtedy, że to członkowie Ligi seniorów ćwiczą do charytatywnego meczu organizowanego z okazji Święta Pracy.

Jednak pewnego dnia, ktoś obcy staje na drodze bohaterki, kierując w jej stronę słowa: „Hej dziewczynko. Podejdź tu, pogadamy sobie”. Na ławce siedzi mężczyzna, a wzrok dziewczyn przykuwa jego dziwny ubiór. Czarne dżinsy, czarny płaszcz, biała koszula rozpięta pod szyją i mały, czarny kapelusz. Już wkrótce okazuje się, że kapelusz ten będzie prześladował Gwendy w koszmarach.

Jak to się stało, że Stephen King podjął się współpracy z Richardem Chizmarem? To wyjaśnia sam mistrz grozy:

Miałem historyjkę, której nie mogłem skończyć a Chizmar pokazał mi jak dotrzeć do końca stylowo i z polotem. To był fajny czas, myślę, że czytelnicy też spędzą mile czas podczas lektury. Jeśli zostaną z pytaniami czy pojawią się sprzeczki – jeszcze lepiej.

Książkę pt. Pudełko z guzikami Gwendy znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także