Pszczelarz z Sindżaru – zagraniczny reportaż

Pszczelarz z Sindżaru - kup na TaniaKsiazka.plPszczelarz z Sindżaru to książka, której autorką jest Dunya Mikhail, pisarka oraz dziennikarka pochodząca z Bagdadu. Kobieta w połowie lat 90. Zmuszona była wyemigrować do Stanów Zjednoczonych, ponieważ znalazła się na liście wrogów Saddama Husajna. Na koncie ma sporo prestiżowych nagród i wyróżnień za swoją poetycką twórczość. Teraz także czytelnicy w Polsce będą mieli okazję zapoznać się z jej niezwykłym talentem. Książka pt. Pszczelarz z Sindżaru pojawi się na rynku już 30 stycznia 2019 roku i przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi literatury faktu i zagranicznych reportaży. Jeśli poszukujecie historii napisanych przez samo życie, trafiliście idealnie. Pszczelarz z Sindżaru to tytuł, który już zdobył rzeszę fanów na całym świecie, a popularność tej książki stale rośnie. O czym opowiada? Koniecznie sprawdźcie to sami!

Pszczelarz z Sindżaru – prawdziwa historia pszczelarza, który ryzykuje życie, by ratować kobiety z rąk ISIS

Głównym bohaterem tej książki jest pszczelarz Abdullah. Jak sam wspomina, dawniej prowadził interesy w Iraku i Syrii. Jednak wszystko zmieniło się, kiedy nastała zaraza Daeszu. Od tej chwili jego misją stało się ratowanie branek. Szybko okazało się, że takie przedsięwzięcie to trwanie na posterunku dzień i noc. Telefon dzwoni bez przerwy. Zdarza się, że to sami bojownicy sprzedają mu porwane kobiety. Są dni, kiedy Abdullah ratuje całe rodziny. A dopóki nie zobaczy ich całych i zdrowych, nie może zmrużyć oka. I kiedy już może cieszyć się misją zakończoną powodzeniem, znów rozlega się dźwięk telefonu.

Od 2014 roku ISIS terroryzuje Sindżar. To pustynny region w Iraku, zamieszkany przez kilkadziesiąt tysięcy jezydów. Mężczyźni, którzy odmawiają przejścia na islam, są zabijani, a kobiety sprzedawane w niewolę.

Czyny pszczelarza Abdullaha, w obliczu nieludzkiego cierpienia, jakiego doświadczają mieszkańcy tego regionu, budzą podziw. I z całą pewnością są czymś niezwykłym, wymagającym nadludzkiej odwagi i determinacji. Natomiast sam bohater tej książki jest niezbitym dowodem na to, że na świecie wciąż istnieją niewyczerpane pokłady dobra. Oto historia człowieka, który jest gotowy zaryzykować wszystko, by walczyć o Zycie tych, którzy są już niemal straceni.

Przypominamy, że książka pt. Pszczelarz z Sindżaru będzie dostępna w sprzedaży od 30 stycznia bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj.

Przeczytaj także