Przewodnik dla damy po halkach i korsarstwie – nowość od Mackenzi Lee

Blichtr XVIII-wiecznej Europy, sztywne ramy społeczne i bohaterowie, którzy nie zamierzają się do nich dostosować. W księgarni już możecie znaleźć najnowszą powieść dla młodzieży od Mackenzi Lee. Przewodnik dla damy po halkach i korsarstwie to już druga odsłona serii Rodzeństwo Montague.

Przewodnik dla damy po halkach i korsarstwie

Przewodnik dla damy po halkach i korsarstwie — nowy tom serii

Rodzeństwo Montague czytelnicy poznali już dzięki Poradnikowi dla dżentelmena o występku i cnocieWtedy mieliśmy okazję przyjrzeć się Henry’emu, który zamiast zachowywać się, jak na przyszłego lorda przystało, puszcza się w wir zabawy i romansów.

Herbatki, plotki… – to nie dla niej

Tym razem Mackenzi Lee skupia się na postaci Felicity Montague, niepokornej buntowniczki.

Dziewczyna ma zupełnie inne zainteresowania niż jej rówieśniczki. Nie chce być efemeryczną kokietką, której jedyną rozrywką są przyjęcia, kawalerzy i świeże plotki.

Felicity ma zgoła inne marzenie — chce zostać lekarką. Zamiast spotykać się na podwieczorkach, woli nastawiać kości. Zamiast zaczytywać się w romansach, z wypiekami na twarzy studiuje książki medyczne. Dziewczyna ma pasję i cel, tylko czasy, w jakich przyszło jej żyć, nie sprzyjają kobietom, które mają inne ambicje, niż bycie piękną żoną bogatego męża.

Szalona podróż po Europie wraz z bratem Henrym dobiegła końca. Teraz wszyscy liczą na to, że Felicity wyjdzie za mąż za Calluma. A życie u boku tego kluskowatego, choć niepozbawiony uroku mężczyzny, wcale nie jest spełnieniem jej marzeń.

Felicity nie zamierza poddawać się ograniczeniom czasów, w jakich żyje. Dziewczyna jest w stanie postawić wszystko na jedną kartę i stanie na głowie, żeby dostać się na wymarzone praktyki w szpitalu.

Co z tego wyniknie?  Żeby się tego dowiedzieć, najlepiej sięgnąć po książkę. Główna bohaterka jest tak zadziorna i uparta, że z pewnością nie będziecie się nudzić.

Rodzeństwo Montague — książki dla fanów serii Bridgertonowie

Jeżeli lubicie książki dla młodzieży, których akcja osadzona jest w czasach krynolin i sztywnych konwenansów, zaczytujecie się w takich książkach jak Bridgertonowie, to powieści z serii Rodzeństwo Montague mogą się Wam spodobać.

Obie książki: Poradnik dla dżentelmena o występku i cnocie oraz Przewodnik dla damy po halkach i korsarstwie znajdziecie w naszej księgarni w tym miejscu.

Przeczytaj także