Prezenty dla fanów lifestylu!

Polecam najgorętsze i najmodniejsze książki lajfstajlowe, które zadowolą każdego łowcę nowoczesnych trendów. Te przepięknie wydane poradniki to praktyczne i bogato ilustrowane skarbnice cennych rad i wskazówek w swojej dziedzinie. Podarowując komuś jedną z nich, masz pewność, że wybierasz coś, co pokocha każdy fan lajfstajlu.

Znajdziesz tu książki, których autorzy z pasją opowiadają o modzie, szyciu, dizajnie, a nawet składaniu ubrań. Dowiesz się także, co współcześnie wypada, a co nie i co oznacza dzisiaj być damą. 🙂

Pokaż swój styl – Aimee SongPokaż swój styl

Cyberprzestrzeń ofiarowała młodym ludziom coś niezwykłego: pozwoliła przekuć ich pasję, zainteresowania, filozofię życia w konkretne pieniądze. Przykładem tego fenomenu jest Aimee Song, która swoją modową pasję przemieniła w konkretny biznes i to przed 30-tką! Teraz pokazuje innym, jak poruszać się po świecie mediów społecznościowych, przede wszystkim Instagrama, żeby wykreować swoją własną markę. Poznaj jej sposób na Instagram i na sukces.

Zacznij kochać dizajn – Beata BochińskaZacznij kochać dizajn

Być może Twoją uwagę przykuło takiej treści ogłoszenie: kupię stare przedmioty, sztućce, zastawę, meble. To niesamowite, że w dobie elektroniki, modernizmu i wszechobecnej technologii, ludzie poszukują przedmiotów, które właśnie wielu z nas wyrzuciło kiedyś do kosza. Moda na vintage objawiła się w najmniej spodziewanej postaci: takie przedmioty są nie tylko obecnie mile widziane w wielu aranżacjach, ale także niezwykle cenne. Ten poradnik pozwoli Ci rozwinąć pasję do kolekcjonowania starych przedmiotów, wyceniania ich wartości i odkrywania prawdziwych skarbów.

Tokimeki – Marie KondoTokimeki

Porządkowanie dla wielu z nas wydaje się górą nie do zdobycia. Często sprzątamy, bo musimy, bo przyjdą goście, bo już nie widać dywanu, a dalibyśmy słowo, że kiedyś tam był. Marie Kondo właśnie udowodniła, że porządkowanie swojego otoczenia to coś więcej, niż chęć chwilowej zmiany lub przedarcia się przez gąszcz niepotrzebnych rzeczy. Uczy nas, jak sprzątać, żeby już zawsze był porządek, jak pozbyć się przedmiotów, które niepotrzebnie zaśmiecają naszą życiową przestrzeń, a w końcu jak z porządkowania przejść do szczęśliwego życia.

Jak zostać Damą?Jak zostać Damą? – Irena Kamińska-Radomska, Agnieszka Prokopowicz

Pojęcie bycia damą tylko pozornie jest przestarzałe i staromodne. Tak naprawdę mimo wszechobecnej technologii, luzu i bycia “cool” jest bardzo wiele sytuacji, w których po prostu trzeba wiedzieć, jak się zachować. Nikt nie nazwie tego wprost etykietą, ale umiejętność właściwego przywitania się, wiedza o tym, co wypada powiedzieć lub zrobić np. w pracy może zadecydować o naszym życiowym sukcesie. Prawda jest taka, że jest czas i miejsce na luz i czas i miejsce na to, żeby zachować się właściwie. Ten poradnik opowie o współczesnych sytuacjach, w których bycie damą może mieć ogromne znaczenie.

O szyciu – Jan LeśniakO szyciu

Szycie jako sposób na odstresowanie się i pomysł na kreatywne hobby? Zdecydowanie tak! Kiedyś krawiectwo kojarzyło nam się z trudnym rzemiosłem, dzisiaj szyć może każdy. Ta książka udowadnia, że nie trzeba mieć niewiarygodnych zdolności, aby tworzyć od podstaw swoje własne ubrania. Ważna jest pasja i chęć. Dzięki tej książce uszyjemy 8 ubrań, które będą stanowiły całą kolekcję! Kroje są proste, łatwe do wykorzystania w praktyce, autor stara się sprostać zarówno potrzebom osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z szyciem jak i tych, które szyją już od dawna.

Piękno bez konserwantówPiękno bez konserwantów – Aleksandra Zaprutko-Janicka

A kiedyś to nie było tej całej chemii. A nie było, a teraz jest. Więc wielu z nas chce wrócić do tego, co było lepsze. Właśnie dzięki takiej książce możemy się dowiedzieć, jak kiedyś kobiety dbały o swoją urodę, nie dlatego, że chciały być eko, ale dlatego, że po prostu takich kosmetyków, jak te na dzisiejszych drogeryjnych półkach, nie było. Aleksandra Zaprutko-Janicka podpowiada nie tylko, jak naturalnie, według sprawdzonych receptur naszych prababek, troszczyć się o swoją urodę i np. zapobiegać wypadaniu włosów, ale także jak zdrowo i naturalnie schudnąć. Z pewnością nie zaszkodzi to, że jest lekarzem i dietetykiem.

Slow Life. Zwolnij i zacznij żyć – Joanna GlogazaSlow Life. Zwolnij i zacznij żyć

Ludzie, którzy żyją w ciągłym biegu, wiele ważnych rzeczy odkładają na później, na te mityczne “kiedyś’. Jednak Joanna Glogaza mówi, że to teraz jest czas i miejsce, żeby zacząć naprawdę żyć. Są sprawy, których nie można odłożyć na później. Dzięki tej książce nauczysz się, jak zwracać uwagę na rzeczy naprawdę ważne, które sprawią, że Twoje życie będzie satysfakcjonujące i po prostu szczęśliwe.

Dobre maniery dla miłych ludzi, którzy czasem mówią K***ADobre maniery dla miłych ludzi, którzy czasem mówią K***A – Amy Alkon

Powiedzmy to sobie wprost! Obecnie przeklinanie nie jest domeną jedynie ludzi spod budki z piwem. Przeklinają i prezesi, i grzeczne panie domu, o młodzieży nie wspominając. Kultura i jej brak pomieszały się i poplątały, granice zostały zatarte. Młode pokolenie często nie wie, co wypada a co nie, bo nikt nie czuł potrzeby, żeby im to wyjaśnić. Ale są sytuacje, w których po prostu trzeba wiedzieć, jak się zachować, np. jak uciszyć sąsiadów, żeby nie uznali nas za gbura, czy na wiadomość mailową trzeba oddzwonić, czego nie można załatwić mailowo, a jedynie drogą telefoniczną? To są łatwe i trudne pytania, ale z pewnością takie, na które warto znać odpowiedź.

W tych książkach pod kołderką praktycznych i sprawdzonych rad kryje się wiele życiowej mądrości i przepisów na to, jak piękniej żyć i jak odnaleźć się we współczesnej codzienności. Skorzystaj z tych wskazówek lub wiedzę na ich temat podaruj bliskiej ci osobie. Te książki mają moc, zmieniania prostych rzeczy, które nas otaczają w zupełnie niezwykłe i nadające naszemu życiu prawdziwy sens.

Inne propozycje prezentów dla fanów lajfstajlu, które przygotowałam znajdziesz tutaj, a w tych artykułach:

NAJLEPSZE PREZENTY DLA FANÓW DIY!

NAJLEPSZE KSIĄŻKI BLOGERÓW NA PREZENT!

KSIĄŻKOWE PREZENTY DLA FANÓW SKANDYNAWSKICH KLIMATÓW

GORĄCE NOWOŚCI 2016 ROKU Z HISTORIĄ W TLE

jest wiele cennych podpowiedzi na prezenty praktycznie dla każdego 🙂

Prezenty na Święta

Przeczytaj także