Pragnienie – Jo Nesbo

Wspaniała wiadomość dla wszystkich fanów twórczości Jo Nesbo! Pragnienie to już jedenasty tom opisujący przygody bezkompromisowego śledczego – Harry’ego Hole. Książka na polski rynek trafi już 29 marca 2017 roku. I z pewnością wzbudzi niemałe zainteresowanie wśród miłośników porządnych kryminałów.

Pragnienie – co tym razem przygotował autor?

Czytelnicy mogą liczyć na wykorzystanie współczesnych środków masowej komunikacji. Tym razem to Internet staje się początkiem tragicznej przygody jednej z bohaterek. Pewna kobieta właśnie za pośrednictwem sieci umawia się na randkę. Niestety tuż po owym wydarzeniu policjanci odnajdują jej zwłoki. Ślady na ciele kobiety jednoznacznie wskazują na brutalność i bezwzględność mordercy. Sprawa nie jest łatwa zwłaszcza, że dowiedziały się o niej media i lokalne społeczeństwo. Policjanci działają pod silną presją, wszyscy domagają się szybkiego zakończenia śledztwa i ukarania winnego. Dlatego też służby proszą o pomoc Harry’ego Hole. Ten początkowo nie miał zamiaru zajmować się tym mrocznym zabójstwem. Podejmuje jednak wyzwanie, gdy zaczyna dostrzegać, że morderstwo łączy się z jego nierozwiązaną sprawą sprzed lat.

Czy i tym razem bezkompromisowy śledczy z Oslo doprowadzi śledztwo do końca? Wszak już raz sprawca wymknął się Harry’emu. Kto tym razem zwycięży w tej demonicznej grze i czy wzrośnie lista ofiar?

Jo Nesbo po raz kolejny udowadnia, że wciąż jest w formie. Niepowtarzalny styl, zagadkowość oraz wszystko to, za co pokochali go czytelnicy na całym świecie znajdziecie na każdej stronie najnowszej powieści. Gorąco polecamy nie tylko wszystkim zagorzałym fanom, ale również amatorom kryminalnych historii.

Przypominamy, że książka Pragnienie w sprzedaży pojawi się 29 marca bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj.

Przeczytaj także