Praca sezonowa – miesiąc w Amazonie

Praca sezonowa. Miesiąc w Amazonie - kup na TaniaKsiazka.plPraca sezonowa. Miesiąc w Amazonie to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników opowieści opartych na faktach. Poza tym także wielbiciele literatury faktu znajdą tutaj coś dla siebie. Ponieważ Heike Geißler, niemiecka pisarka i tłumaczka stworzyła coś na kształt powieści reporterskiej. Ta pozycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników na całym świecie nie bez powodu. Jest to bowiem odważny głos w sprawie rynku pracy i warunków proponowanych przez światowego giganta. Książka na polskim rynku będzie dostępna w sprzedaży już od 8 lipca 2020 roku. Jesteście ciekawi, czego możecie się po niej spodziewać? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Praca sezonowa. Miesiąc w Amazonie – kilka słów o książce

Autorka książki jako freelancer w pewnym momencie życia nie była w stanie utrzymać się z pojedynczych zleceń. W związku z tym, w 2010 roku zatrudniła się jako sezonowa pracowniczka w hali wysyłkowej Amazona w Lipsku. Wystarczyło zaledwie kilka dni, by okazało się, że nowe stanowisko to nie tylko źródło frustracji, ale także literackich inspiracji. Tak oto powstała ta pozycja.

Jej życie, od momentu zatrudnienia, wyglądało identycznie każdego dnia. Budzik. Termos i kanapki. Długa podróż tramwajem. Odbicie karty. Praca przy taśmie. Dzwonek na przerwę. Posiłek. Dzwonek na koniec przerwy. Praca przy taśmie. Odbicie karty. Długa podróż tramwajem.

Geißler stworzyła więc opowieść, w której pisze do samej siebie sprzed lat. Wtedy godziny odmierzał jej przemysłowy zegar, a dni koniec umowy na czas określony. Opisuje konflikty między pracownikami i przełożonymi oraz przybliża wyśrubowane wymagania, dotyczące czasu pracy. Poza tym ukazuje hipokryzję, leżącą u podstaw korporacyjnych zasad współpracy. To także historia, która powiada o tym, jak kształtuje się rynek pracy i o tym, jak często praca staje się naszym życiowym utrapieniem. Bohaterom tej książki z pewnością bliżej do depresji niż wzniecenia kolejnej rewolucji.

Przypominamy, że książka pt. Praca sezonowa. Miesiąc w Amazonie będzie dostępna w sprzedaży od 8 lipca 2020 roku. Znajdziecie ją tutaj.

Przeczytaj także