Poznawanie Kępińskiego – biografia psychiatry

Poznawanie Kępińskiego - zobacz na TaniaKsiazka.plPoznawanie Kępińskiego. Biografia psychiatry to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników literatury faktu, a przede wszystkim biografii ciekawych i nietuzinkowych osobowości. Prezentowana dziś książka, której autorką jest Anna Mateja, będzie dostępna w sprzedaży już od 18 grudnia 2019 roku. Tym samym warto tutaj wspomnieć, że Antoni Kępiński był najsłynniejszym polskim psychiatrą XX wieku. Poza tym był również cenionym humanistą i filozofem, na którego książkach wychowały się całe pokolenia. Teraz macie szansę dowiedzieć się więcej o tym fascynującym człowieku. Sprawdźcie!

Poznawanie Kępińskiego – nowe fakty

Przede wszystkim należy tutaj wspomnieć, że prezentowana dziś biografia została oparta na nieznanych dotąd źródłach. To niepublikowane wcześniej listy Kępińskiego oraz świadectwo jego bliskich i współpracowników. Tym samym książka rzuca zupełnie nowe światło na postać słynnego psychiatry, którego pionierskie badania nad KZ-syndromem stanowią podwaliny naszej wiedzy o urazach psychicznych więźniów obozów koncentracyjnych.

Antoni jak ognia unikał stanowisk kierowniczych. Nie lubił też zebrań. Dlatego na konferencje naukowe wysyłał młodszych od siebie. Swój czas przeznaczał bowiem na najważniejsze sprawy – pacjentów. Słuchał ich uważnie i cierpliwie, zdobywał zaufanie, najpierw poznawał, potem leczył. Antoni Kępiński już za życia był legendą. Lecz jaki był prywatnie? Dlaczego wybrał psychiatrię? Czy doświadczył psychozy, jak utrzymują niektórzy? Jaki wpływ wywarło na niego brutalne pobicie przez bojówkarzy w przedwojennym Krakowie? A potem jeszcze straszliwsze zmaltretowanie w obozie koncentracyjnym Miranda de Ebro?

Na te oraz wiele więcej pytań odpowiada autorka biografii, Anna Mateja. Tym samym zabiera ona czytelników w fascynującą i pełną wrażeń podróż po życiu i pracy krakowskiego lekarza i filozofa. Jest to wyprawa od narodzin małego Antosia poprzez jego życiowe perypetie młodzieńca aż po pracę w klinice z pacjentami. To bez wątpienia jeden z pełniejszych obrazów tej słynnej i zasłużonej postaci w dziedzinie psychiatrii.

Przypominamy, że książka pt. Poznawanie Kępińskiego. Biografia psychiatry będzie dostępna w sprzedaży już od 18 grudnia bieżącego roku. Prezentowaną dziś lekturę znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury faktu i biografii.

Przeczytaj także