Poznajcie świat nie wychodząc z domu!

Poznajcie świat, nie wychodząc z domu i przekonajcie się, że w czterech ścianach można odbyć niezwykle fascynującą przygodę. A wszystko to dzięki książkom, które umieściliśmy w naszym dzisiejszym reportażu. W związku z tym coś dla siebie znajdą tu wielbiciele reportaży i książek popularnonaukowych. Jedno jest pewne. Wszyscy ciekawi świata zainteresują się prezentowaną dziś literaturą faktu. Okazuje się bowiem, że wcale nie trzeba opuszczać domu, by poznać odległe kultury czy by przekonać się, jak złożony jest nasz świat i z czym mierzą się ludzie w poszczególnych zawodach. Zainteresowani? Koniecznie sprawdźcie, co dziś dla was przygotowaliśmy!

Książka Komar - kup na TaniaKsiazka.plPoznajcie świat – Komar. Najokrutniejszy zabójca na świecie

Jeden z tych owadów, który nie ma najlepszej opinii wśród ludzi. Jest niepożądanym gościem na każdym grillu czy ognisku albo wypadzie do lasu. I wszystko wskazuje na to, że właśnie tak było już od zarania dziejów. Komar, a właściwie komarzyca, to nie tylko upierdliwy towarzysz ludzkości. Ponieważ to bezwzględny morderca, który decydował o losach narodów i przebiegu wojen. A w ciągu 200 tysięcy lat naszej stosunkowo krótkiej egzystencji, odebrał życie mniej więcej 52 miliardom ludzi. I wszystko wskazuje na to, że wcale nie ma zamiaru przestać.

Książka dostępna od 29 kwietnia 2020 roku.

Poznajcie świat – Kosmos. Możliwe światyKosmos. Możliwe światy - kup na TaniaKsiazka.pl

Autorka opisuje nasze losy od pojawienia się życia na Ziemi w głębi oceanu około czterech miliardów lat temu, aż do przyszłości. W której statki kosmiczne będą się zapuszczać w inne części galaktyki, by ich wielopokoleniowe załogi mogły zwiedzać nieznane nam jeszcze światy. Poza tym czytelnicy znajdą tu o opowieść o ideach, które wpłynęły na rozwój nauki. Tym samym jej bohaterami są zarówno tak znani badacze, jak Galileusz, jak i zapomniani bohaterowie, tacy jak astronomka Caroline Herschel, botanik Nikołaj Wawiłow czy inżynier Jurij Kondratiuk.

Książka już dostępna.

Poznaj świat w domu - zobacz na TaniaKsiazka.plPoznajcie świat – Lekarka więzienna. Kiedy przemoc, narkotyki i samobójstwa to twoja codzienność

Mocny reportaż, który bez ogródek pokazuje, jak wygląda praca lekarza w zakładzie karnym. W związku z tym czytelnicy tej książki mogą liczyć na intymne, nierzadko smutne i przerażające historie pacjentów. Niektóre mają w sobie trochę radości. Wszystkie one ukształtowały autorkę, jako więzienną lekarkę. I jako człowieka. Ponieważ nie jest istotne, czego dopuścił się jej pacjent. Dopóki będzie tego potrzebował, ona będzie go leczyć.

Książka już dostępna.

Poznajcie świat – Śmierć w lesie deszczowymŚmierć w lesie deszczowym - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Czytelnicy odbędą wraz z autorem niezwykle fascynującą podróż po egzotycznym regionie świata. Niczym lokalny przewodnik oprowadza on po wiosce, pokazując, jak to jest być częścią mikrospołeczności. A także jak to jest mieszkać w niedostępnym miejscu, wyciętym niczym szczelina w samym środku tropikalnego lasu deszczowego. To wędrówka po świecie, który mimo potężnych zmian na świecie, wciąż trwa. O krok od całkowitego zaniku.

Książka już dostępna.

Poznaj świat w domu - zobacz na TaniaKsiazka.plPoznajcie świat – Jakoś wkrótce

Wielu z nas zastanawiało się, chociaż raz w życiu, jak będzie wyglądać nasza przyszłość za 10 lub 20 lat. Latające samochody, samo sznurujące się buty, turystyczne loty w kosmos… W związku z tym autorzy stworzyli przezabawnie ilustrowany przewodnik po technologiach przyszłości. Przeczytacie tu między innymi o tym, jak po taniości wystrzelić statek w głęboki kosmos oraz jak wydrukować sobie w 3D jakiś narząd. Poza tym opowiadają, co czeka nas w najbliższej przyszłości. Od robotycznych rojów po tostery zasilane fuzją jądrową. Wnioski z ich badań i rozmowy z czołowymi naukowcami umożliwiły udzielenie odpowiedzi na pytanie, dlaczego potrzebujemy takich technologii. A także jak będą one działały i co stoi im na przeszkodzie.

Książka już dostępna.

Poznajcie świat – Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy latŻycie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat - kup na TaniaKsiazka.pl

Juan Luis Arsuaga zabierze was w porywającą podróż po ścieżkach ewolucji w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: dlaczego człowiek pojawił się na Ziemi? W związku z tym razem z nim będziecie mogli zastanowić się, czy nasze miejsce mogły zająć jakieś inne inteligentne istoty. Czy altruizm to naturalny instynkt, czy jest nim raczej agresja i walka o przetrwanie?

Poza tym opowiada, jak to się dzieje, że jedne organizmy pojawiają się na Ziemi, a inne znikają. Wyjaśnia też, jak te mechanizmy działają w królestwach roślin i zwierząt. A ponadto zdradza, co było potrzebne, by wykształciła się kreatywność i inteligencja.

Książka dostępna od 15 kwietnia 2020 roku.

Przeczytaj także