Poznajcie Stany Zjednoczone – reportaże

Poznajcie Stany Zjednoczone i sprawdźcie, jak naprawdę wygląda życie za oceanem. Teraz o USA jest głośno nie tylko w mediach, ale i sieci z powodu wyborów prezydenckich. Batalia rozegrała się między Donaldem Trumpem i Joe Bidenem. A chociaż ostateczne wyniki zostaną podane w grudniu, już teraz wszystkie sondaże i prognozy wskazują, że fotel prezydenta przejmie ten drugi. W związku z tym to dobry moment, by bliżej przyjrzeć się sytuacji, panującej w tym kraju. Jak wygląda życie w tym światowym mocarstwie? Czy  „American Dream” to spełnienie dla każdego? Koniecznie sprawdźcie prezentowane dziś reportaże i dowiedzcie się więcej nie tylko o kandydatach na urząd prezydenta USA, ale i samym kraju!

Poznajcie Stany Zjednoczone – najciekawsze reportaże

Obiecaj mi, tato - kup na TaniaKsiazka.pl

Obiecaj mi, tato Joe Biden

Z tej książki dowiecie się nieco więcej o samym Joe Bidenie. Opowiada on tu o najtrudniejszym roku w swoim życiu, kiedy to u starszego syna lekarze zdiagnozowali glejaka mózgu. To opowieść o tym, jak bardzo pomagają rodzina i przyjaźń oraz jak nadzieja i cel w życiu potrafią przeprowadzić nawet przez najgorsze doświadczenia do światła i nowego życia.

My, naród - zobacz na TaniaKsiazka.pl

My, naród Jill Lepore

Jill Lepore przedstawia historię Stanów Zjednoczonych w zaskakującej interpretacji. Autorka przeprowadza czytelników przez pierwszych pionierów po izolacjonistów, od właścicieli niewolników po obrońców praw człowieka. Ponadto wspomina także o początkach prasy drukarskiej i Facebooka. Stwierdza też, że sprzeczności w nich zawarte budują naród, który chce walczyć o sens swojej historii.

Poznajcie Stany Zjednoczone

Trump w Białym Domu John Bolton

Były doradca Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego ujawnia szokujące kulisy polityki prezydenta USA. John Bolton stworzył dokładną wizję swoich dni w Gabinecie Owalnym. A to, co było dane mu tam zobaczyć, nie pozostawiało żadnych złudzeń. Trumpowi zależało jedynie na reelekcji.

Poznajcie Stany Zjednoczone

Ameryka.pl Dorota Malesa

Co z naszymi rodakami, którzy wyjechali do Stanów Zjednoczonych, w poszukiwaniu lepszego życia? Jak się im tam żyje, czy się powodzi? Czy udało się im osiągnąć wymarzony sukces? Tego właśnie dowiecie się z tej książki! Oto losy emigrantów z Polski. Każdy wątek jest historią człowieka i jego odmiennym spojrzeniem na Amerykę. Wszystkie razem tworzą spójny obraz państwa, leżącego po drugiej stronie oceanu, a tak bliskiego sercom naszych rodaków.

Witajcie w rezerwacie - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Witajcie w rezerwacie David Treuer

Autor książki, który sam wywodzi się z rezerwatu Indian, prezentuje czytelnikom gorzką rzeczywistość. To konsekwencje wykluczenia ekonomicznego i społecznego, owocujące rosnącą przestępczością, ale też budującą walkę o przetrwanie rodzimego dziedzictwa i tradycji, o niełatwe godzenie tożsamości plemiennej z amerykańską.

Shitshow - kup na TaniaKsiazka.pl

Shitshow Charlie Leduff

Znany amerykański dziennikarz w swoim reportażu pokazuje prawdziwe oblicze kraju. I oddaje głos tym, których problemy nieustannie się bagatelizuje. Meksykanie płynący do Stanów przez Rio Grande, biali mężczyźni pracujący przy wydobywaniu ropy, żyjący na marginesie czarnoskórzy obywatele Detroit i Baltimore oraz samotne matki, które nie mają pieniędzy na godne życie. Istnienie każdej z tych grup państwo próbuje wymazać.

Poznajcie Stany Zjednoczone

Wroną po Stanach Marcin Wrona

Marcin Wrona, amerykański korespondent telewizji TVN stworzył opowieść o stanach i rejonach USA, które uznał za warte przybliżenia czytelnikom. Tym samym odbiorcy powędrują z nim od Nowego Jorku po Hawaje, Florydę aż do Kalifornii. Głos zabierają tu również ludzie, zamieszkujący dane rejony. Nie zabraknie tu także głosu Polonii.

Przeczytaj także