Powstań i zabij pierwszy – wstrząsający reportaż

Powstań i zabij pierwszy to książka, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury faktu i zagranicznych reportaży. Jest to wstrząsająca historia tajnych skrytobójczych akcji izraelskich służb specjalnych. Jej autorem jest Ronen Bergman, znany i ceniony na całym świecie izraelski dziennikarz. Prezentowana dziś książka cieszy się uznaniem wielu czytelników i w błyskawicznym tempie stała się międzynarodowym hitem. Jeśli zatem prawdziwe historie to coś, co uwielbiacie, koniecznie sięgnijcie po tę książę. Gwarantujemy, że nie będziecie się nudzić.

Powstań i zabij pierwszy – opowieść o jądrze ciemności

Prezentowana dziś książka to opowieść o jądrze ciemności izraelskich tajnych służb. Jest to ni mniej, ni więcej niż historia realizacji przez nich programu skrytobójstw. Skrytobójstw nierzadko popełnianych za przyzwoleniem czy wręcz na żądanie polityków. Sam tytuł lektury nie jest tu bez znaczenia. Pochodzi z Talmudu: „jeśli ktoś przychodzi cię zabić, to powstań i zabij pierwszy”. Nie ma wątpliwości, że jest to dramatyczna, pisana skrytobójstwami, historia Izraela. Wszystko, dlatego że wojsko i tajne służby odgrywają wielką rolę w polityce tego państwa.

Tym samym fakty, które przytacza autor, mogą zaszokować nawet najbardziej wnikliwych znawców tematu. Bergman wykonał niezwykle trudną i tytaniczną pracę reporterską. I została ona doceniona przez odbiorców na całym świecie. Dotarł on m.in.: do objętych klauzulą poufności dokumentów i przeprowadził setki wywiadów. Udało mu się porozmawiać z licznymi agentami Mosadu, Szin Bet oraz prominentnymi politykami, takimi jak Szimon Peres i Ariel Szaron. Tym samym jest to znakomicie napisana, uczciwa książka, która pozwoli lepiej zrozumieć niesymetryczny konflikt arabsko-izraelski.

Oto jak najnowszą publikację autora skomentowało The Guardian:

Bergman pisze w niemal sensacyjny sposób, niemniej nie przysłania to krytycznego spojrzenia autora na kwestie moralne i na skuteczność działań Izraela wobec wroga na własnym podwórku.

Książkę pt. Powstań i zabij pierwszy znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury faktu i zagranicznych reportaży. Koniecznie sięgnijcie po tę pozycję. Gwarantujemy, że nie pożałujecie!

Przeczytaj także