Pottsville Jima Thompsona – komedia kryminalna na Dzikim Zachodzie

Macie ochotę na podróż w czasie i przestrzeni? A co powiecie na książkową wyprawę na Dziki Zachód? Już niedługo w księgarniach ukaże Pottsville Jima Thompsona, czyli komedia kryminalna, której głównym bohaterem jest pewien dość specyficzny szeryf…

Pottsville Jima Thompsona - komedia kryminalna na Dzikim Zachodzie

Pottsville Jima Thompsona, czyli komedia pomyłek na Dzikim Zachodzie

Pottsville to niewielkie, malownicze miasteczko, znajdujące się na południu Ameryki. Liczy zaledwie tysiąc dwustu osiemdziesięciu mieszkańców, ale nie można narzekać w nim na nudę.

Odznakę szeryfa nosi tutaj Nick Corey, mężczyzna nie angażuje się jednak zanadto w wypełnianie służbowych obowiązków. Jego czas zamiast pracy wypełnia przede wszystkim sen, jedzenie oraz romansowanie. Kto by się pchał w rozwiązywanie zażartych konfliktów i konfrontacje z mieszkańcami, z których każdy ma swoją własną rację?

Na lokalne nieporozumienia zdecydowanie wygodniej – i bezpieczniej – przymknąć oko.

Nick nie może się także dogadać ze swoją żoną i szwagrem, a dodatkowo na nerwy działa mu bliska więź łącząca tę dwójkę. Gdyby tego było mało, szeryfowi życie wyjątkowo uprzykrza także dwóch alfonsów, którzy niszczą jego i tak już mocno nadszarpnięty autorytet.

Na horyzoncie majaczą już jednak nadchodzące wybory na nowego szeryfa, więc widmo utraty ciepłej posadki zmusza Nicka do podjęcia działań. Czy utrzyma się przy władzy?

 

Pottsville to klasyka literatury kryminalnej i brawurowa komedia pomyłek w klimacie Dzikiego Zachodu, doprawiona absurdalnym humorem godnym najlepszych filmów Yorgosa Lanthimosa.

Thompson opowiada […] soczystą historię pełną manipulacji, zaskakujących zwrotów akcji i spisków. Na celownik bierze też demony amerykańskiego życia – biedę, rasizm, uprzywilejowane i hipokryzję społeczną – pokazując, że istota zła tkwi w jego powszedniości.

fragment opisu od wydawcy

Pottsville Jima Thompsona – kiedy premiera książki?

Premiera Pottsville Jima Thompsona jest zaplanowana na 11 sierpnia 2021 roku.

Komedia kryminalne ukaże się nakładem Wydawnictwa Czarnego.

Książkę już teraz możecie zamówić POD TYM LINKIEM.

Zobacz także:

Przeczytaj także