Posłaniec burzy – książka dla młodzieży

Posłaniec burzy - kup na TaniaKsiazka.plPosłaniec burzy to gorąca nowość, która jest już dostępna w sprzedaży na polskim rynku. Prezentowana dziś powieść przypadnie do gustu wszystkim wielbicielom literatury młodzieżowej. Poza tym powody do zadowolenia mają także miłośnicy fantasy i niezwykle wykreowanego świata. W związku z tym, jeśli poszukujecie historii, która wciągnie Was do reszty i skutecznie oderwie od rzeczywistości, trafiliście idealnie. Koniecznie sprawdźcie, co takiego ma w sobie ta książka, iż zachwyca czytelników na całym świecie. Gwarantujemy, że nie pożałujecie!

Posłaniec burzy – kilka słów o fabule

Główny bohater, Zane Obispo, prawie każdy dzień spędza na badaniu wulkanu, który drzemie tuż za jego domem. Nazwany przez niego „Bestią” wulkan to jedyne miejsce, gdzie chłopiec może się skryć przed innymi dzieciakami. Ponieważ Zane kuleje i musi chodzić o lasce, a one często się z niego wyśmiewają. Pewnego dnia w kraterze „Bestii” rozbija się dwusilnikowy samolot. A wkrótce potem Zane’a zaczepia tajemnicza dziewczyna o imieniu Brooks. I chce, by chłopak spotkał się z nią na osobności. Wówczas zdradzi mu pewną straszliwą tajemnicę. Zane godzi się, choć głównie dlatego, że śliczne dziewczęta zwykle się do niego nie odzywają.

Brooks zdradza chłopakowi, że wulkan to istniejące od stuleci więzienie boga śmierci Majów, którego los jest bezpośrednio związany z przeznaczeniem Zane’a. Bohater nie może pozbyć się wrażenie, że to, co opowiada Brooks to zwykłe bzdury. Przecież jest tylko lekceważonym przez wszystkich trzynastolatkiem. I nieważne, jakie jest jego przeznaczenie. Zane nie chce mieć z tym nic wspólnego, zwłaszcza jeśli ma to związek z jakimś bogiem śmierci. Ale Brooks otwiera mu oczy: magia, potwory i bogowie naprawdę istnieją, a według pradawnej przepowiedni głoszącej zniszczenie świata, Zane ma do odegrania ważną rolę.

W związku z tym chłopiec uwikłany w sieć niebezpiecznych tajemnic, wyrusza na wyprawę. Ta wędrówka zabierze go daleko od domu i wystawi na niezwykle ciężkie próby.

Przypominamy, że prezentowana dziś książka pt. Posłaniec burzy jest już dostępna w sprzedaży. Znajdziecie ją tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy!

Przeczytaj także