Portfolio ocalonych artystów – Julie Orringer

Portfolio ocalonych artystów - kup na TaniaKsiazka.plPortfolio ocalonych artystów to najnowsza powieść bestsellerowej pisarki, Julie Orringer. W związku z tym to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości autorki. Poza tym powody do zadowolenia mają także wielbiciele literatury pięknej. Książka na polskim rynku będzie dostępna w sprzedaży już od 15 kwietnia 2020 roku. Tym razem Orringer zabiera czytelników do okupowanej Europy w porywającej opowieści opartej na prawdziwej historii. Jesteście ciekawi, czego możecie się spodziewać? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Portfolio ocalonych artystów – kilka słów o fabule

W roku 1940 amerykański dziennikarz Varian Fry udał się do Marsylii. W kieszeni miał ukryte trzy tysiące dolarów i listę narażonych na niebezpieczeństwo artystów. Mężczyzna głęboko wierzył, że ocali ich w ciągu zaledwie kilku tygodni. Tymczasem zamiast tego, we Francji został aż na trzynaście miesięcy. Pracował pod przykrywką organizacji humanitarnej, aby zdobyć fałszywe dokumenty i zgromadzić fundusze ratunkowe. Poza tym założył też podziemną linię kolejową, która transportowała uchodźców. Wśród jego licznych klientów byli: Hannah Arendt, Franz Werfel, André Breton, Max Ernst, Marcel Duchamp i Marc Chagall.

Tym samym Varian Fry musiał zmierzyć się z przeciwnościami losu, na które zupełnie nie był przygotowany. Nie tego się spodziewał po swojej misji, jednak w tych niebezpiecznych czasach odnalazł się znakomicie. To dzięki niemu wielu ludzi mogło czuć się bezpiecznie.

Przypominamy, że prezentowana dziś książka pt. Portfolio ocalonych artystów będzie dostępna na polskim rynku w sprzedaży od 15 kwietnia bieżącego roku. Powieść Julie Orringer znajdziecie tutaj.

Autorka po raz kolejny udowodniła, że jej międzynarodowy sukces nie jest kwestią przypadku.  Jej historie wciągają już od pierwszych stron i zachwycają. Aż do końca nie jest pewne, jak potoczy się los głównego bohatera. Nic więc dziwnego, że książka w błyskawicznym tempie zyskała status bestsellera. Jeszcze raz gorąco polecamy tę historię wszystkim miłośnikom literatury pięknej. Jeśli do tej pory nie było wam po drodze z twórczością tej pisarki, to doskonały moment, by nadrobić zaległości. Koniecznie to sprawdźcie!

Przeczytaj także