Pomiędzy nami góry – Charles Martin

Pomiędzy nami góry - kup na TaniaKsiazka.plPomiędzy nami góry to książka, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom powieści, wywołujących ogromne emocje. Warto tutaj wspomnieć, że tytuł ten został również zekranizowany. Zarówno książka, jak i obraz filmowy, spotkały się z gorącym przyjęciem przez odbiorców na całym świecie. Martin stworzył fascynującą historię, która od początku do końca wzbudza w Czytelniku mnóstwo emocji. Skłania jednocześnie do refleksji nad własnym życiem i sprawia, że jeszcze długo po zakończeniu lektury, w głowie kłębią się bohaterowie opowieści. Autor udowadnia, że potęga miłości jest nieograniczona. Koniecznie sprawdźcie to sami!

Pomiędzy nami góry – opis fabuły

Bohaterami powieści są Ashley Knox i Ben Payne, którzy wspólnie utknęli na lotnisku w Salt Lake City. Powodem ich postoju jest zamieć śnieżna. Mimo że są sobie kompletnie obcy, postanawiają wspólnie wynająć niewielką awionetkę, by dotrzeć do domu. Ben jest chirurgiem z powołania, który uczestniczył w konferencji. Natomiast Ashley to felietonistka w jednym z bardziej znanych czasopism. A śnieżyca przerwała jej powrót do domu na własny ślub.

Szczęśliwe życie, które bohaterowie wiedli do tej pory, zostaje gwałtownie zaburzone. W wyniku katastrofy lotniczej trafiają w jedno z najdzikszych pustkowi stanu Utah. Są ciężko ranni, najbliższe oznaki cywilizacji znajdują się wiele mil od nich. Ponadto zima i mroźna aura osiąga właśnie swój szczyt. Sytuacja okazuje się dramatyczna. Nie mają jedzenia i żadnych perspektyw na to, by znaleźć schronienie. Do dyspozycji mają jedynie sprzęt wspinaczkowy Bena i własne towarzystwo. Szanse na przeżycie w takich warunkach są bardzo nikłe. Wkrótce jednak między dwójką nieznajomych zaczyna rodzić się więź, przeradzająca się w głębsze uczucie. Spaja ich myśl, że mogą liczyć wyłącznie na siebie.

Dni zaczynają zamieniać się w tygodnie, a ich walka przybiera coraz dramatyczniejszą formę. Czy bohaterowie przetrwają w tych surowych warunkach? A jeśli tak to, jak odnajdą się w życiu po tym, co przeszli?

Książkę pt. Pomiędzy nami góry znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także