Polskie reportaże – nowości i zapowiedzi

Polskie reportaże zainteresują wszystkich miłośników rodzimej literatury faktu. Wśród prezentowanych dziś propozycji znajdziecie przede wszystkim gorące nowości, które są już dostępne na rynku. Na jeden tytuł przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Tymczasem, jeśli poszukujecie reportaży odważnych i nietuzinkowych, trafiliście idealnie. Autorzy dzisiejszych pozycji udowadniają, że nie ma dla nich tematów tabu. Tym samym nie boją się poruszać kwestii ważnych. Dzięki nim spojrzycie z szerszej lub nieznanej dotąd perspektywy na ważne tematy i kwestie. Koniecznie dajcie nam znać, czy któryś tytuł z dzisiejszego zestawienia przypadł wam szczególnie do gustu.

Żony gejów - kup na TaniaKsiazka.plPolskie reportaże – Żony gejów. O tym, czego nikomu się nie zdradza

Czytelnicy znajdą tu historię trzech kobiet, których przypadki to jedynie kropla w morzu podobnych na całym świecie. Każda z nich prezentuje swoją sytuację z innej perspektywy. Jest kobieta, która przez lata nie miała problemu z tym, by być przykrywką dla męża geja. Nie zabraknie też bólu i szoku po tym, jak prawda o mężu innej wyszła na jaw. Głos zabierają także sami panowie, którzy opowiadają o tym, dlaczego wbrew sobie postanowili wziąć ślub z kobietą.

Książka już dostępna.

Polskie reportaże – PiesPies - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Reportaż dla tych, którzy są ciekawi, jak z bliska wygląda praca funkcjonariusza prewencji. Tym samym przeczytacie tu o okrutnych zbrodniach, błahych wykroczeniach, niewyobrażalnych tragediach i bezgranicznej głupocie. Nie zabraknie też rozterek między chęcią niesienia pomocy a popadaniem w rutynę i zobojętnienie. To spotkanie z dobrymi i złymi ludźmi, a także bliższe spojrzenie na chory, lecz jakoś funkcjonujący system.

Książka już dostępna.

Oświęcim. Czarna zima - kup na TaniaKsiazka.plPolskie reportaże – Oświęcim. Czarna zima

Czy w mieście, które nie może uciec od przeszłości, da się normalnie żyć? Miejscowe legendy mówią o klątwie, która ciąży nad miastem od stuleci. W związku z tym autor reportażu zapuszcza się w jego głębię i zadaje mieszkańcom pozornie błahe pytania. Rozmawia ze zbieraczami, którzy maniakalnie poszukują pamiątek z obozu. Z ostatnim oświęcimskim Romem, żyjącym w cieniu przemilczanego pogromu. I z ludźmi, którzy boją się zejść do własnej piwnicy. A także z mieszkańcami osiedla, którzy bramę obozową mijają w drodze na zakupy.

Książka już dostępna.

Polskie reportaże – Cham niezbuntowanyReportaże polskie - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

To propozycja od polskiego dziennikarza i publicysty, Rafała Ziemkiewicza. Czytelnicy znajdą tu analizę polityki międzynarodowej. Nie zabraknie również oceny polskiego społeczeństwa i kilku mocnych słów oraz wniosków. Jednego możecie być pewni, Ziemkiewicz nie przebiera w środkach i dosadnie pisze, co myśli o obecnej sytuacji w kraju.

Książka dostępna od 19 czerwca 2020 roku.

Reportaże polskie - sprawdź na TaniaKsiazka.plPolskie reportaże – Molestowane. Historia bezbronnych

To reportaż, który porusza trudny, ale niezwykle ważny temat. Bohaterki miały 3 latka, 5 lat, 12… Krzywda spotykała je często ze strony najbliższych: matki, ojca, wujka, dziadka, siostry, ale także kogoś zupełnie obcego. Niektóre z nich były uwodzone, mamione obietnicą opieki, namiastką miłości, przekonaniem, że są ważne. Inne mają za sobą brutalne, zbiorowe gwałty. Odważyły się opowiedzieć o tym, że w dzieciństwie były wykorzystane seksualnie, a nikt nie dawał wiary ich słowom.

Książka już dostępna.

Polskie reportaże – Książka o śmieciachKsiążka o śmieciach - kup na TaniaKsiazka.pl

Śmieci to prawdziwa plaga i problem XX! Wieku. Autor reportażu prowadzi czytelników od dzikich wysypisk śmieci w lasach i przydrożnych rowach, po apokaliptyczne obrazy azjatyckich plaż, które przypływ zalewa tonami odpadków. Czym są współczesne śmieci i jak zmieniły się na przestrzeni wieków? Jakie zagrożenie niosą ze sobą i co my możemy w tej sprawie zrobić? Poza tym, co mówią o naszej cywilizacji i współczesnym człowieku?

Książka już dostępna.

Przeczytaj także