Polska może być lepsza – Radosław Sikorski

Polska może być lepsza - kup na TaniaKsiazka.plPolska może być lepsza to książka Radosława Sikorskiego, która ujrzy światło dzienne 22 sierpnia 2018 roku. Jesteśmy przekonani, że autora nie trzeba przedstawiać. Gdyby jednak komuś umknęło, kim właściwie jest, z chęcią przypominamy. Radosław Sikorski od lat związany jest z polską polityką, chociaż to także politolog i dziennikarz. Zajmował jedne z ważniejszych stanowisk w polskim państwie. Był ministrem obrony narodowej, ministrem spraw zagranicznych i marszałkiem sejmu. Teraz kiedy jego polityczna kariera nieco zwolniła, znalazł czas na wydanie książki. Lektura ta przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy interesują się historią i teorią polityki oraz książkami popularnonaukowymi.

Polska może być lepsza – Europa czy sarmatyzm? Demokracja czy autorytaryzm?

Cóż, obraz Polaków, jako społeczeństwa, na arenie międzynarodowej nie maluje się najlepiej. Nienawidzimy się nawzajem i z łatwością wyzywamy od nie-Polaków i zdrajców. Popularne stają się koszulki z napisem: „Śmierć wrogom ojczyzny”, które jednocześnie są miarą patriotyzmu. Ale jesteśmy również dumni z tego, że w końcu wstaliśmy z kolan i nie musimy kłaniać się w pas Europie.

Trzeba uczciwie wspomnieć o tym, że jeszcze niedawno świat patrzył na nas z podziwem. Dziś spogląda ze zdumieniem i niedowierzaniem. Dwa lata temu znajdowaliśmy się w czołówce państw Europejskich. Liczono się z naszym zdaniem, w poważnych dyskusjach brano nas pod uwagę. Dziś stoimy z boku i jedyne, co możemy zrobić, to biernie się przyglądać. Władza mówi, że dumnie. Jednak prawdą jest, że stoimy samotnie i nikt nie kwapi się, by do nas dołączyć.

W eterze krąży wiele pytań. Po co nam Unia Europejska? Jaka powinna być polityka zagraniczna? Gdzie by była teraz Polska, gdyby nie zmiana władzy? Na te oraz wiele więcej pytań, odpowiada w swojej książce Radosław Sikorski. Człowiek, który obok Józefa Becka najdłużej pełnił funkcję szefa polskiej dyplomacji.

Przypominamy, że książka pt. Polska może być lepsza będzie dostępna na rynku od 22 sierpnia bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także