Położna z Auschwitz – przejmująca opowieść

Położna z Auschwitz - kup na TaniaKsiazka.plPołożna z Auschwitz to książka, która jest już dostępna w sprzedaży. Powieść ta przypadnie do gustu wszystkim czytelnikom, interesującym się historiami inspirowanymi prawdziwymi wydarzeniami. Ponieważ autorka, Magda Knedler, prezentuje czytelnikom opowieść, której główną bohaterką jest Stanisława Leszczyńska. Książka już cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród odbiorców. W błyskawicznym tempie zyskała status bestsellera i stała się ogromnym hitem. Jesteście ciekawi, czego możecie się po niej spodziewać? Koniecznie sprawdźcie sami! Gwarantujemy, że nie pożałujecie!

Położna z Auschwitz – kobieta, która w piekle obozu koncentracyjnego ocaliła tysiące dzieci

Do KL Auschwitz trafia kolejny transport więźniarek, a wśród nich jest położna z Łodzi. Na własną prośbę zaczyna pracę w nieludzkich warunkach: bez wody, podstawowych narzędzi medycznych i leków. W związku z tym porody przyjmuje na piecu przykrytym starą derką. Poza tym wielokrotnie ryzykuje życie, przeciwstawiając się rozkazom bezwzględnego Josepha Mengele. Tym samym robi wszystko, by chronić dzieci przed okrutnymi eksperymentami. Wspiera też młode matki, którym niemowlęta są odbierane siłą i wysyłane do Rzeszy lub na śmierć.

W Auschwitz nie była Stanisławą Leszczyńską, była mamą, nadzieją. Książka pt. Położna z Auschwitz to niezwykle przejmująca i dramatyczna opowieść inspirowana bohaterskim życiem Stanisławy Leszczyńskiej. Polska położna odebrała ponad 3 tysiące porodów. Podczas jej dyżuru nie umarło żadne dziecko ani nie zmarła żadna kobieta.

Prezentowana dziś powieść to jedna z tych historii, które ściskają za serce. To przejmujące świadectwo okropieństwa, jakie ludzie zgotowali ludziom. Mimo to jest w tej opowieści światełko nadziei w postaci odważnej położnej. Autorka udowadnia, że nawet w tych mrocznych czasach można było liczyć na ludzi o dobrych sercach.

Przypominamy, że książka pt. Położna z Auschwitz, której autorką jest Magda Knedler, jest już dostępna w sprzedaży. Prezentowaną dziś powieść znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury, która oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Jeśli szukacie mocnego i przejmującego tytułu, trafiliście idealnie. Koniecznie to sprawdźcie i przekonajcie się sami.

Przeczytaj także