[Polecam książkę] Z szynką raz! – Charles Bukowski

Z szynką raz! - Bukowski CharlesTym razem polecam książkę, którą chciałabym przeczytać 🙂 W zasadzie nie kierując się opinią innych, lecz podobnie jak poprzednio – popularnością wśród Kupujących oraz okładką, z której krótki cytat znalazł się w przekazanym przez wydawnictwo opisie.

Krótki cytacik zawartości okładki (i środka ;-)):

„Nagle mignęło mi w szybie moje własne odbicie – twarz cała w krostach i bliznach, obszarpana koszula. Przypominałem zwierzę, które wyszło z dżungli zwabione światłem i zagląda w okno. Po co tam przyszedłem? Robiło mi się niedobrze, a mimo to patrzyłem. Gdzie oni się nauczyli rozmawiać i tańczyć? Każdy człowiek umiał coś, czego ja nie potrafiłem. Dziewczyny były ładne, chłopcy przystojni. Nienawidziłem ich urody, beztroskiej młodości. Kiedy tak patrzyłem na te dzieci, niczym na razie nie draśnięte, cieszące się chwilowym powodzeniem, nienawidziłem ich, bo mieli coś, czego mnie jeszcze nikt nie dał, więc powiedziałem sobie: 'Pewnego dnia będę szczęśliwszy niż wy, zobaczycie’ „.

Przeglądając zawartość – brzmi wulgarnie i kontrowersyjnie, lecz zarazem ciekawie i intrygująco. Autor – amerykański pisarz i poeta z metryką urodzenia: Niemcy, był za życia otoczony atmosferą skandalu i prowokacji. Warto zajrzeć do którejś z ponad 30 książek jego autorstwa.

Bukowski w TaniaKsiazka.pl – zapraszam.

Z szynką raz! – Bukowski Charles
To przejmująca opowieść o dzieciństwie i młodzieńczych latach autora, ukazująca, jak wrażliwy i ambitny chłopak, na przekór biedzie, despotycznemu ojcu i presji zguśniałego otoczenia, walczy o prawo do podążania własną drogą. więcej…

Przeczytaj także