Pogranicznik Joanny Bagrij – nowość

Morderstwo na granicy polsko-czeskiej, przenikliwa śledcza i policyjny psycholog, który stara się wniknąć w umysł zabójcy. Wydawnictwo Mova zaprasza do lektury fascynującej książki Pogranicznik autorstwa Joanny Bagrij. 

Pogranicznik Szukaj na TaniaKsiazka.pl >>

Pogranicznik Joanna Bagrij

Jeśli jesteś spragniony kryminalnej zagadki, ciężkiego i dusznego klimatu niewiadomej spowijającej krwawą zbrodnię, zdecydowanie sięgnij po książkę Pogranicznik. Historia Joanny Bagrij zaczyna się bowiem od tego, że pewnej chłodnej październikowej nocy na szczycie Orlicy znaleziono ciało. Porzucone na granicy polsko-czeskiej zwłoki półnagiego mężczyzny są w stanie zaawansowanego rozkładu. Lokalna policja, zabezpieczając i sprawdzając miejsce zdarzenia, nie znajduje żadnych śladów oprócz tajemniczej przedziurawionej czeskiej monety z 1900 roku, leżącej w pobliżu zwłok.

Biorąc pod uwagę charakter sprawy, w śledztwo angażuje się starsza aspirant Lena Dobrowicz, która niedawno zaczęła pracę z orlickiej komendzie policji. Wkrótce jednak ginie kolejna osoba. Dlatego do sprawy zostaje włączony psycholog kryminalny Oktawian Szalalik. Profiler stara się poznać realia przygranicznej miejscowości i życia jej mieszkańców, co ma mu ułatwić przeniknięcie do umysłu mordercy. Ten z kolei chyba chce zostać schwytany. Bo niby dlaczego zostawia wskazówki na temat kolejnej planowanej zbrodni? Czy Lena i Oktawian zdążą je odczytać, zanim będzie za późno?

***

Żeby pobudzić Twój apetyt na lekturę, przytoczę fragment prologu:

Mężczyzna przejrzał się w lusterku, wygładził włosy i otrzepał ubranie. Przetarł nóż wyciągniętą z kieszeni jedwabną chusteczką. Był spokojny, opanowany, a nawet czuł, jakby wielki ciężar spadł mu z piersi. Obrócił się, aby raz jeszcze spojrzeć na to, czego właśnie dokonał. Chciał zapamiętać każdy szczegół, uwiecznić w pamięci wszystkie wrażenia i doznania docierające do jego zmysłów. Uśmiechnął się szeroko, obnażając zęby. Krzyknął z podniecenia. Stał się człowiekiem wyzwolonym od jakichkolwiek zasad moralnych, gotowym na przekraczanie wszelkich granic. Kiedy zanosił się gardłowym śmiechem, para niewielkich oczu zaświeciła w ciemności.

Zaintrygowany? W tym miejscu przeczytasz odrobinę więcej…

>> Czytaj darmowy fragment książki <<

Jeśli czujesz, że ta historia wciągnie Cię bez reszty, już teraz w naszej księgarni możesz zamówić swój egzemplarz książki Pogranicznik. Lektura jest dostępna w tym miejscu.

Powiązane artykuły:

Przeczytaj także