Poezja polska – sprawdźcie nowości!

Jeśli interesuje was poezja polska, to dobrze się składa, ponieważ dziś podrzucamy wam cztery gorące nowości właśnie z tej dziedziny. Szukacie interesujących, emocjonalnych i refleksyjnych wierszy? Autorzy prezentowanych tomików poezji zabiorą was w zaczarowany świat liryki, dzięki czemu skutecznie oderwiecie się od szarej, jesiennej rzeczywistości. Ponadto okazuje się, że współcześni polscy twórcy poezji mają się świetnie, a ich publikacje cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród czytelników. Tutaj nie ma żadnych ograniczeń, a interpretacja tego, co podmiot liryczny miał na myśli, to kwestia waszej wyobraźni i własnych przemyśleń. Sprawdźcie koniecznie, jak obecnie wygląda nasza współczesna poezja.

W wieku odlotowym - kup na TaniaKsiazka.plPoezja polska – W wieku odlotowym

Józef Baran to znany i ceniony poeta, który po raz kolejny zachwyca czytelników swoimi wierszami. Tym samym znajdziecie tu teksty związane z przyrodą, borzęcińskie, ale także wiersze szpitalne i te o cierpieniu. Ponadto nie zabraknie też wierszy filozoficznych o starości oraz śmierci. I w końcu są tu także wiersze o miłości.

Długie spacery nad Olzą - zobacz na TaniaKsiazka.plPoezja polska – Długie spacery nad Olzą

Jerzy Kronhold także od lat zachwyca polskich miłośników poezji. Tym razem serwuje im ponownie poezję najwyżej próby. To świetna liryka refleksyjna. Dyskretny, skłaniający do refleksji dykcjonarz norm służących życiu wolnemu od przymusów i stadnych zależności.

Poezja polska – sprawdź na TaniaKsiazka.plPoezja polska – Mów do mnie marzeniami

Ten tomik poezji to debiut Gai Hajdarowicz, której udało się osiągnąć wielowymiarową spójność, za sprawą nie tylko wierszy. Ponieważ czytelnicy znajdą tu również poetycką prozę, artystyczne fotografie oraz intymny dziennik z podróży. To inspirujący dialog z własną świadomością i wrażeniami.

Poezja polska – sprawdź na TaniaKsiazka.plPoezja polska – Źródło

W tym tomiku nie zabraknie wierszy, które odnoszą się do spraw osobistych poetki. Ponadto czytelnicy znajdą tu wiersze, traktujące o rozterkach związanych z nauką i religią. Autorka zawarła w publikacji także kilka refleksyjnych esejów. Jeden mówi o niepowtarzalności etycznej myśli Alberta Schweitzera, drugi o Powstaniu Warszawskim i naszym myśleniu romantycznym.

Dajcie znać, czy tomiki poezji zajmują szczególne miejsce w waszych domowych biblioteczkach. A może to będzie dopiero wasze pierwsze spotkanie z liryką?

Przeczytaj także