Podróż Cilki – kontynuacja Tatuażysty z Auschwitz

Podróż Cilki - kup na TaniaKsiazka.plPodróż Cilki to książka, która na polskim rynku pojawi się w sprzedaży już od 15 stycznia 2019 roku. Ta informacja ucieszy wszystkich miłośników literatury wojennej oraz tych, którzy zainteresowani się twórczością Heather Morris. Ponieważ to jej czytelnicy na całym świecie zawdzięczają międzynarodowy bestseller pt. Tatuażysta z Auschwitz. Tym samym prezentowana dziś powieść to nic innego jak kontynuacja tego światowego fenomenu. W związku z tym, jeśli do tej pory nie było wam po drodze z twórczością tej pisarki, to doskonały moment, by nadrobić zaległości. Gwarantujemy, że nie pożałujecie!

Podróż Cilki – uroda ją uratowała i skazała na piekło

Tym razem czytelnicy mają szansę poznać historię młodziutkiej dziewczyny, którą Lale Sokołow, tatuażysta z Auschwitz, uważał za najdzielniejszą osobę, jaką kiedykolwiek poznał w swoim życiu.

Kiedy Cilka trafia do Auschwitz, ma zaledwie szesnaście lat. Jest bystra, więc szybko uczy się tam, że uroda daje siłę. A siła w takim miejscu to przetrwanie. Kiedy po trzech latach Armia Czerwona wyzwala obóz, dziewczyna nie odzyskuje wolności. Ponieważ zostaje oskarżona przez komunistyczne władze o kolaborację i skazana na piętnaście lat łagru w Workucie. W związku z tym zaczyna się jej kolejna, długa i bolesna podróż Cilki. Na Syberii staje przed wyzwaniami zarówno nowymi, jak i boleśnie znanymi, w tym niechcianą uwagą strażników. Młoda kobieta, która podczas Zagłady straciła całą rodzinę, musi się zmierzyć nie tylko z trudnymi warunkami życia na nieludzkiej ziemi i pracą ponad siły. Stawia czoła również ciążącym nad nią poczuciem winy.

W sowieckim łagrze spotyka ludzi dobrych i okrutnych, mądrych i zaślepionych, codziennie zmaga się ze śmiercią i terrorem. Jednak odkrywa w sobie siłę, o którą się nigdy nie podejrzewała i widzi, że ​​pomimo wszystkiego, co jej się przydarzyło, w jej sercu jest miejsce na miłość. Miłość, która da jej siłę, by myśleć o przyszłości.

Przypominamy, że książka pt. Podróż Cilki na polskim rynku pojawi się w sprzedaży od 15 stycznia 2020 roku. Prezentowaną dziś powieść znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy!

Przeczytaj także