Podręcznik przetrwania dla nastolatków

Książka pt. Przemoc. Podręcznik przetrwania dla nastolatków. Szkoła, internet, rówieśnicy jest już dostępna w sprzedaży na polskim rynku. To obowiązkowy poradnik dla każdego rodzica i opiekuna, którzy mają pod swoim dachem nastoletnie dziecko. Książka pomaga uświadomić sobie problem przemocy, który dotyczy ponad połowy uczniów. Zgadza się! Mnóstwo dzieci doświadcza nękania ze strony rówieśników, ale niewielu poszukuje pomocy z obawy przed eskalacją problemu. Problem szczególnie dotyczy też cyberprzemocy, która w dzisiejszych czasach stała się prawdziwą plagą. Jak sobie z tym radzić?

Podręcznik przetrwania dla nastolatków - sprawdź na TaniaKsiazka.plPodręcznik przetrwania dla nastolatków – kilka słów o tym, co w środku

Taka książka to ogromna pomoc dla osoby, która na co dzień mierzy się z tym piekłem. Ponieważ znajdą tu zbiór porad, jak przetrwać, a także osobiste anegdoty i literacką twórczość autorki, która zachęca do kreatywnych działań podczas szukania rozwiązania problemów. Być może wasz wychowanek nie będzie miał odwagi porozmawiać z wami o problemach, które go dotyczą. Taka książka więc to doskonały sposób, by wyciągnąć do niego pomocną dłoń bez wzbudzania w nim dodatkowych lęków.

Autorka poradnika, Aija Mayrock, sama musiała mierzyć się z prześladowaniem. Nie pozwoliła, by te przykre doświadczenia ją złamały. Zamiast tego całą pozytywną energię skupiła na pisaniu. Dzięki determinacji i własnym środkom wydała poradnik dla wszystkich, którzy zmagają się z przemocą w szkole i poza nią. W poruszającej opowieści o swoich trudnych doświadczeniach dzieli się strategiami, które pomogły jej przetrwać i rozkwitnąć.

Aija pisze, jak poradzić sobie z prześladowaniem, cybernękaniem oraz ze strachem. Ponadto zdradza również, jak zachować bezpieczeństwo i wreszcie – jak stworzyć życie, o którym się marzy. A ponieważ o wszystkich doświadczeniach opowiada językiem swoich rówieśników, z łatwością trafia do nastoletnich czytelników. To świeża perspektywa spojrzenia na problem, z którym codziennie mierzą się tysiące dzieci na całym świecie.

Książkę pt. Przemoc. Podręcznik przetrwania dla nastolatków. Szkoła, internet, rówieśnicy znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy ją wszystkim rodzicom i opiekunom, którzy poszukują sprawdzonych i godnych polecenia poradników psychologicznych.

Przeczytaj także