Pod pokładem Sophie Hardcastle – zapowiedź

Już w marcu, za sprawą Wydawnictwa Mova, na wirtualnych półkach naszej księgarni pojawi się piękna i poetycka powieść – Pod pokładem autorstwa Sophie Hardcastle.  Z jednej strony to opowieść o dorastaniu i pasji, z drugiej – historia dotyka problemu przemocy seksualnej i krzywdy, jaką jest w stanie wyrządzić.

Pod pokładem Sophie Hardcastle – krzyk, którego nikt nie słyszy

Główną bohaterką powieści Pod pokładem Sophie Hardcastle jest Olivia. Młoda kobieta, żeby spełnić swoje marzenia. Rezygnuje z intratnego stażu w bankowości, żeby żeglować wokół wybrzeży Australii wraz z dwójką przyjaciół. To czas pełen fascynacji i odkrywania ekscytujących stron życia. Życie na morzu jest dla niej magiczne, a wszystkie bodźce odbiera mocniej niż inni, bo jest synestetyczką.

Olivia w ciągu kolejnych kilku lat rozwija swoją morską pasję, która zajmuje bardzo ważne miejsce w jej życiu. Kiedy godzi się na wzięcie udział w rejsie, którego celem jest dostarczenie jachtu z Nowej Kaledonii do Auckland, jednocześnie decyduje się na wyprawę w towarzystwie pięciu mężczyzn. Wkrótce Olivia zdaje sobie sprawę z tego, że na morzu nikt jej nie pomoże i nikt nie usłyszy jej krzyku.

Kiedy przeprowadza się do Londynu, Olivia całkiem zrywa ze swoimi morskimi przygodami. Teraz poczucie bezpieczeństwa daje jej planowanie i zorganizowanie. Tylko że traumatyczne wspomnienia zawsze prędzej czy później dają o sobie znać. W jej przypadku dochodzą do głosu, gdy poznaje Hugona.

Jeżeli szukasz powieści głębokiej, napisanej pięknym poetyckim językiem, poruszającej uniwersalne tematy, to Pod pokładem może Ci się spodobać. W naszej księgarni powieść będzie dostępna od 10 marca, ale już dziś możesz zamówić ją w przedsprzedaży w tym miejscu

***

Sophie Hardcastle jest australijską pisarką, artystką i scenarzystką. Jej powieść Pod pokładem sprzedała się już w ośmiu krajach i zostanie przetłumaczona na sześć języków.  Jej artykuły ukazywały się m.in. w „Elle”, „Harper’s Bazaar”. Sophie jest także jedną z dwojga Australijczyków, jakim udało się dostać stypendiom Rektora w Worcester College na Uniwersytecie Oksfordzkim. 

Przeczytaj także