Pobiegliśmy dla podopiecznych Fundacji Pomóż im. Było wspaniale!

pomóż imBrakuje słów, aby opisać to uczucie, kiedy bierze się udział w maratonie, wiedząc, że każdy krok to symboliczna pomoc dla chorego dziecka. Ekipy Taniej Książki nie mogło zabraknąć na maratońskiej sztafecie „Electrum Ekiden – Pomóżmy Razem”, która odbyła się 11 czerwca w Białymstoku. Udział w niej wspierał walkę naszych przyjaciół z fundacji Pomóż im o zdrowie ich podopiecznych.

Daliśmy z siebie wszystko i mimo, że drużynowo nie dorównywaliśmy kondycją zawodowcom i po prostu było wielu biegaczy lepszych od nas – i tak bawiliśmy się świetnie. Atmosfera była wspaniała, a w naszych sercach rosła wielka radość, że możemy pomóc, że biegniemy dla dzieci.

Pomóż im – biegnąc

biegi biegiRywalizacja była naprawdę zażarta, na mecie stawiło się wielu mocnych zawodników, ale my i tak uparcie wierzyliśmy w swoje możliwości. Niestety nie dobiegliśmy na pierwszym miejscu, ale przebiegnięcie w całości 42-kilometrowego maratonu to i tak wyczyn. Wie o tym każdy, kto kiedykolwiek biegał nawet na krótkich dystansach.

Zabawa była wspaniała, staliśmy się jeszcze mocniejsi jako drużyna, a ekipa stawiła się w imponującym składzie. Nie zabrakło śmiechu, okrzyków, bolących mięśni i uścisków rąk, ale najważniejszy był wspólny cel – pomoc dzieciom.

Wierzymy, że warto pomagać

pomóż imJako TaniaKsiazka.pl wierzymy z całego serca, że warto pomagać, szczególnie kiedy tej pomocy potrzebują dzieci. Od 4 lat współpracujemy z Fundacją Pomóż im, która opiekuje się dziećmi z chorobami nowotworowymi i prowadzi także Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Praca, którą wykonują pracownicy fundacji, jest wprost niewiarygodna. Wkładają w nią całe swoje serce i codziennie walczą o każdy pojedynczy uśmiech na twarzach swoich, małych podopiecznych i ich rodzin.

Do tej pory TaniaKsiazka.pl przekazała na cel fundacji ponad 143 tys. złotych. W pomocy dzieciom uczestniczycie także Wy, nasi Drodzy Klienci, robiąc zakupy w naszej księgarni, ponieważ przekazujemy część zysku ze sprzedaży każdego, pojedynczego produktu na rzecz fundacji.

I jak nam poszło?

Zobaczcie, jak nam “szło” podczas biegu: „Electrum Ekiden – Pomóżmy Razem”, zorganizowanego dla dzieci z Hospicjum Pomóż im. W biegu wzięło udział 1200 zawodników, łącznie 200 drużyn. Na rzecz hospicjum organizator przekazywał 30% opłaty startowej. Do przebiegnięcia drużynowo był dystans 42 km i 195 m.

Wydaje nam się, że daliśmy radę, a Wy jak sądzicie?

biegistadion

trybuny

trybuny

stadion

stadion

stadiontrybunywoda

bieg

biegi

biegi

bieg

bieg

bieg

Przeczytaj także