Płytkie groby na Syberii – prawdziwa historia

Płytkie groby na Syberii - kup na TaniaKsiazka.plPłytkie groby na Syberii to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników książek popularnonaukowych. Poza tym powody do zadowolenia mają również wielbiciele historii opartych na prawdziwych wydarzeniach i związanych z II wojną światową. Prezentowany dziś tytuł w sprzedaży pojawi się już 5 maja 2020 roku i zainteresuje nawet najbardziej wymagającego fana gatunku. Jesteście ciekawi, czego możecie się po niej spodziewać? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Płytkie groby na Syberii – kilka słów o książce

Z Syberii do Afganistanu – tak wyglądała prawdziwa historia ucieczki polskiego więźnia Gułagu.

Michała Krupę aresztowano we wschodniej Polsce, okupowanej przez ZSRR, w 1939 roku. Do tego oskarżono go o szpiegostwo na rzecz Niemiec. Tym samym jego piekło rozpoczęło się od tortur i przesłuchań w osławionym więzieniu śledczym na moskiewskiej Łubiance. Wkrótce został uznany za winnego i zesłano go na Syberię do łagru Peczora. To właśnie tam na co dzień spotykał się z wyrafinowanym okrucieństwem i robił wszystko, by przetrwać w skrajnie trudnych warunkach. Ponieważ tutaj więźniowie skazani na katorżniczą pracę zazwyczaj nie byli w stanie przeżyć roku. Po niemieckiej inwazji na Związek Radziecki cudem udało mu się wydostać w ogólnym chaosie z łagru. Odbył morderczą podróż z Syberii do Afganistanu, gdzie wreszcie znalazł się w bezpiecznym miejscu.

W związku z tym historia życia Michała Krupy to niezwykła opowieść o woli przetrwania człowieka w obliczu drastycznych przeciwności losu. Poza tym autor daje świadectwo sadyzmu Stalina i opresyjności reżimu, który stworzył. Ta opowieść mrozi krew w żyłach i trzyma w napięciu. A przede wszystkim udowadnia, że najbardziej sensacyjne i emocjonalne opowieści pisze samo życie.

Przypominamy, że książka pt. Płytkie groby na Syberii będzie dostępna w sprzedaży od 5 maja bieżącego roku. Prezentowany dziś tytuł znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy tę pozycję każdemu wielbicielowi historii opartych na faktach i związanych z II wojną światową. A także miłośnikom popularnonaukowych publikacji. Koniecznie to sprawdźcie, gwarantujemy, że nie pożałujecie!

Przeczytaj także