Płacz, drżenie rąk, histeria – Harry Potter powrócił!

Dorwać Harry’ego!

Wiele godzin w kolejce do księgarni w Londynie, następnie sprint do najbliższej kopii książki, później ewentualnie kilkadziesiąt minut spędzonych na zabawie z okazji urodzin Harry’ego i w końcu jak najkrótsza droga do domu, żeby wreszcie z drżeniem rąk zacząć czytać. Tak mniej więcej można zilustrować klika chwil z życia najbardziej zagorzałych, anglojęzycznych wielbicieli twórczości Rowling, którzy w nocy z 30 na 31 lipca czekali na rozpoczęcie sprzedaży najnowszej, 8 części przygód najsławniejszego czarodzieja na świecie. Nowy Harry Potter oficjalnie trafił już do rąk pierwszych fanów w Wielkiej Brytanii, USA i w krajach azjatyckich!

Harry Potter i Przeklęte DzieckoW kolejce z Hermioną

Książka Harry Potter i Przeklęte Dziecko miała swoją oficjalną premierę w krajach anglojęzycznych i w Azji w minioną niedzielę (31 lipca). Ta data to także dzień urodzin Harry’ego Pottera (przy okazji: wszystkiego najlepszego Harry!) Wiele księgarni zaplanowało późnonocne imprezy z okazji premiery książki, a sprzedaż ruszała kilka chwil po północy. Niektórzy Londyńczycy czekali w kilku kolejkach, ponieważ wcześniej zaplanowano także imprezy na czerwonym dywanie. Szczęściarzom udało się nawet zdobyć autograf Rowling i ewentualnie zrobić selfie z pisarką. W całonocnej kolejce można było spotkać Hermionę, Harry’ego, a nawet Dolores Umbridge. Przebrane były całe rodziny. Nowy Harry Potter niewątpliwie wymagał właściwiej oprawy.

„Umieram, powoli umieram. W końcu mam książkę w moich rękach”

Z oficjalnego twitterowego konta Pottermore można dowiedzieć się między innymi, że wielu fanów czytało książkę do późnych godzin porannych. Jeden z nich napisał, że kiedy otworzył i zobaczył imię: Harry, zaczął rzewnie płakać. Inni pisali, że nie chcieli nawet reklamówki na książkę, żeby móc patrzeć na okładkę w drodze do domu, jeszcze inni składali Harry’emu życzenia urodzinowe. Niektórzy fani czytali książkę w gronie przyjaciół na głos, jeszcze inni nie byli nawet w stanie zajrzeć za okładkę bez płaczu. Stan, w którym znajdowało się wielu z nich można określić mianem maksymalnej ekscytacji, skrajnej euforii i bezgranicznego szczęścia. Dla wielu było to wzruszające spotkanie ze starym przyjacielem, po wielu długich latach. Niektórzy fani pisali nawet, że to pierwsza książka o przygodach Harry’ego, którą kupili za własne pieniądze.

Harry – czekamy!

Nowy Harry Potter ukaże się w Polsce 22 października, tak więc polscy fani muszą jeszcze chwile poczekać. Jednak już teraz książka jest do nabycia w przedsprzedaży. Niezwykle pochlebne opinie dotyczące londyńskiej sztuki, opartej na skrypcie, który właśnie trafił do rąk fanów w wielu zakątkach świata, to niewątpliwie jedne z najbardziej obiecujących zapowiedzi, tego, co znajdziemy na stronach najnowszej książki Rowling. Wy także czekacie?

nowy Harry Potter

Przeczytaj także