Plac Konstytucji – wzruszająca, rodzinna historia

Plac Konstytucji - kup na TaniaKsiazka.plPlac Konstytucji to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników literatury pięknej i beletrystyki. Poza tym na tę pozycję powinni zwrócić uwagę wszyscy wielbiciele nietuzinkowych historii, które wzruszają i wywołują sporo emocji. Warto też tutaj wspomnieć, że prezentowana dziś książka, której autorką jest Dominika Buczak, jest już dostępna w sprzedaży. To gorąca nowość, która w błyskawicznym tempie osiągnęła status bestsellera i cieszy się ogromną popularnością wśród odbiorców. Koniecznie sprawdzicie jej fenomen!

Plac Konstytucji – kilka słów o fabule

Jest gorący lipiec 1952 roku. Tym samym Socjalizm pewnym krokiem wkracza w życie Polaków i Polek. Ludzie na ruinach i gruzach wznoszą nowe miasto i system. A w tym wszystkim musi odnaleźć się młoda Mania. To studentka Politechniki, aktywna członkini Związku Młodzieży Polskiej. A przede wszystkim gorąca zwolenniczka ustroju i czynna współtwórczyni MDM-u. Poza tym Maria nie chce być zależna od mężczyzn. Ponieważ marzy o tym, by być przodowniczką pracy, poprawną obywatelką w nowym społeczeństwie. W związku z tym z pięknym, olśniewającym potęgą Placem Konstytucji wiąże swoją przyszłość. Dziewczyna spod Otwocka chce żyć w wielkim świecie. W świecie, gdzie jest metro, całodobowe sklepy i wszystko na wyciągnięcie ręki. Jednak los bywa przewrotny i często w bolesny sposób rewiduje ludzkie plany.

Tym samym, wbrew oczekiwaniom, jednorazowa przygoda z przypadkowo poznanym chłopakiem szybko determinuje życie bohaterki. Mania urodziła dziecko i wychodzi za kolegę. Dlaczego? Ponieważ tak trzeba, tak się opłaca a przede wszystkim, tak jest rozsądnie.

W tle czają się przemilczenia, niezadane pytania oraz niewypowiedziane sekrety. A do tego nużąca senność sprawia, że marzenia młodej dziewczyny rozpływają się we mgle. To wszystko na tle mrocznego czasu 68. roku, terroru stanu wojennego, w końcu oddechu wolności młodego kapitalizmu, aż po wewnętrznie rozdartą i podzieloną Polskę czasów współczesnych.

Plac Konstytucji to powieść o walce między tym, czego się pragnie, a tym, co należy zrobić. Prezentowaną dziś książkę znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury pięknej i beletrystyki.

Przeczytaj także