Pilot ci tego nie powie – wszystko, co warto wiedzieć o lataniu

Pilot ci tego nie powie - kup na TaniaKsiazka.pl >>Pilot ci tego nie powie to książka, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury faktu oraz reportaży. Prezentowany dziś tytuł w błyskawicznym tempie stał się międzynarodowym hitem i zyskał status bestsellera. Trudno się temu dziwić. Autor, Patrick Smith, jest pilotem jednej z popularnych linii lotniczych. To, o czym mówi, popiera własnym doświadczeniem i sytuacjami, z którymi musiał się mierzyć. Poza tym są kwestie związane z lataniem samolotami, które nurtują niemal każdego podróżnika, a na które nie zawsze obsługa chce udzielić odpowiedzi. Tutaj właśnie z pomocą przychodzi prezentowany dziś reportaż. Koniecznie sprawdźcie, czego na pewno nie powie wam pilot, a co przeczytacie w tej pozycji!

Pilot ci tego nie powie – doświadczony pilot mówi, jak jest

Dla wielu z nas podróż samolotem to sprawa skomplikowana, kłopotliwa i nierzadko przerażająca. Poza tym cały ten rytuał spowija niezwykła aura tajemniczości. Od momentu, w którym przechodzimy przez drzwi terminala, atakują nas polecenia. Stań tu, zdejmij buty tam, opróżnij kieszenie do tej kuwety, zapnij pas, zrób to, odłóż tamto oraz lawina informacji. Jak się tu nie pogubić i cieszyć się z podróży? A do tego większość dochodzi do nas nie bezpośrednio, lecz przez mikrofon. Tym samym niektórych niedosłyszymy, innych nie zrozumiemy. Jedne nas onieśmielają, innymi czujemy się zakłopotani.

To właśnie dlatego powstała ta książka. Patrick Smith pilot linii lotniczych i autor popularnej strony internetowej askthepilot.com, atrakcyjnie przekazuje wiedzę o nowoczesnym lotnictwie:

  • Jak to się dzieje, że samoloty latają?
  • Uczciwie i wprost o turbulencjach, szkoleniu pilotów i bezpieczeństwie.
  • Prawda o opóźnieniach, zatłoczeniu i dysfunkcjonalności nowoczesnych lotnisk.
  • Mity i błędne wyobrażenia o powietrzu w kabinie pasażerskiej i automatyce w kokpicie.
  • Terroryzm potraktowany z dystansem i prowokacyjne spojrzenie na środki bezpieczeństwa.
  • Ceny biletów lotniczych, skargi związane z rozmieszczeniem pasażerów i kłopoty z obsługą klientów przez linie lotnicze.
  • Barwy i kultura korporacyjna linii lotniczych, które uwielbiamy postponować.

Książkę pt. Pilot ci tego nie powie znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury faktu. I oczywiście tym, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o podróżowaniu samolotem!

Przeczytaj także