Piąty tom serii Szklany Tron

Imperium burz taki tytuł nosić będzie piąty tom serii Szklany Tron. Jej autorką jest młodziutka pisarka Sarah J. Maas. Autorka podbiła serca czytelników na całym świecie dzięki opowieściom zaliczanym do Young Adult Fantasy. Piąty tom kultowego już cyklu swoją premierę za granicą miał jesienią ubiegłego roku. Teraz przyszedł w końcu czas na polskich czytelników. W naszym kraju Imperium burz w sprzedaży pojawi się 11 maja 2017 roku. A to oznacza naprawdę gorącą wiosnę.

Piąty tom serii Szklany Tron – co tym razem?

Celaena Sardothien to zaginiona królowa Terrasenu, znana również jako Aelin Ashryver Galathynius. Bohaterka przeszła niezmiernie długą drogę, by w końcu móc objąć należny jej tron. Jednak tak naprawdę prawdziwa walka dopiero przed nią. W tym starciu liczy się nie tylko moc, którą powoli w sobie odkrywa. Kluczem do zwycięstwa są także ludzie, jakimi się otacza oraz sojusze, które uda się jej zawiązać i utrzymać.

Kiedy staje ramię w ramię z mężczyzną swojego życia oraz ludźmi, których obiecała chronić, młoda wojowniczka zdaje sobie sprawę, że stawka będzie znacznie wyższa, niż się spodziewała. Ponadto sojusze, mające zapewnić jej przewagę zaczynają się rozpadać. Starzy przyjaciele porzucają ją i choć w ich miejsce pojawiają się nowi, coraz widoczniejszy robi się podział na ludzi magicznych i niemagicznych.

Czy bohaterka jest faktycznie gotowa i da radę udźwignąć ciężar, który spoczywa na jej barkach? Czy uda się jej ocalić ukochanych? To od jej wyborów zależy los całego Terrasenu.

Piąty tom serii Szklany Tron znajdziecie tutaj. Przypominamy, że książka Imperium burz swoją premierę w Polsce będzie miała 11 maja bieżącego roku. Gorąco polecamy.

Przeczytaj także