Piąta pora roku – hit jesieni!

Piąta pora rokuPiąta pora roku to najnowsza powieść N. K. Jemisin, która w polskich księgarniach w sprzedaży pojawi się 23 listopada 2016 roku. Warto dodać, że autorka za ową książkę otrzymała prestiżową nagrodę HUGO i wiele znaczących nominacji jak: Nebula, Locus, Fantasy World Award. Jest to świetna propozycja dla wszystkich miłośników nietuzinkowej historii z gatunku fantasy. Literacki język i potężna dawka czarnego humoru wymieszanego z cynizmem – wszystko to znajdziecie właśnie w najnowszej książce Jemisin.

O czym opowiada Piąta pora roku?

Nadszedł czas, w którym to koniec zdaje się nieunikniony. Czerwona wyrwa biegnąca przez środek kontynentu nie pozostawia żadnych wątpliwości. Śmierć syna, porwanie córki, zdrada oraz zaognienie dawnych ran. Oto Bezruch, przywykły do katastrof świat, gdzie mocą ziemi włada się jak bronią. Tu nie ma litości. W powietrze wbiła się ogromna chmura popiołu, która wkrótce przykryje niebo na bardzo długie lata. Bezruch – ogromny kontynent – stoi przed klęską. Szykuje się walka o wodę, światło i pożywienie. Tak właśnie kończą światy. To również spotka i ten…

Essun, główna bohaterka, żyje w jednym z małych miast. Kobieta zupełnie nie lęka się nadchodzącego końca świata. Zaskakujące? Niekoniecznie, kiedy na głowie ma się o wiele ważniejsze problemy. Jej syn został brutalnie zamordowany, a córka porwana. A całą tą tragedię na kobietę sprowadził jej własny mąż. I choć Essun pogrążona jest w żałobie, musi przemierzyć umierającą planetę. Wspomagana matczyną miłością nie lęka się braku wody czy pożywienia. Jest ona gotowa na wszystko, byle tylko odzyskać córkę.

Przypominamy, że Piąta pora roku autorstwa N. K. Jemisin w księgarniach pojawi się już 23 listopada 2016 roku. To książka, której nie możecie przegapić. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także