Perfumy. Stulecie zapachów – Lizzie Ostrom

Perfumy. Stulecie zapachów - sprawdź na TaniaKsiazka.plKsiążka pt. Perfumy. Stulecie zapachów na polskim rynku pojawi się już 24 listopada bieżącego roku. Jest to doskonała propozycja dla wszystkich kobiet, które uwielbiają literaturę faktu. Niesamowita podróż, w jaką zabierze Was Lizzie Ostrom, już na zawsze odmieni Wasz sposób patrzenia na perfumy. Warto tutaj wspomnieć kilka słów o samej autorce. Większość osób może kojarzyć ją jako Odette Toilette, bo właśnie pod takim przydomkiem występuje publicznie. Jest ekspertką w dziedzinie zapachów i z pasją organizuje wiele eventów, na których można dowiedzieć się mnóstwo ciekawostek o przeróżnych woniach. Teraz swoją wiedzą dzieli się również z Czytelnikami, którzy nie zawsze mają okazję i możliwość udać się na takie wydarzenie. Koniecznie sprawdźcie, czym zachwyca tak wielu odbiorców!

Perfumy. Stulecie zapachów – od belle epoque, przez szalone lata 60., aż po krzykliwe lata 90.

Kiedy konsument patrzy na flakon perfum, widzi w nim przede wszystkim ulubioną kompozycję zapachów. Warto jednak pamiętać, że za każdym takim produktem, jak w modzie, kryje się ciekawa historia. Historia o wielkich wizjonerach, którzy je stworzyli oraz o fenomenalnych i śmiałych kampaniach reklamowych, które wprowadziły je na rynek. Ale to również opowieść o mężczyznach i kobietach, używających tych zapachów.

Wędrówka, w którą autorka zabiera czytelniczki, jest niezwykle fascynująca. Czy wiedziałyście, że podczas I wojny światowej lawenda była najpopularniejszym zapachem? Natomiast Estee Lauder we flakoniku „Youth Dew” udało się odzwierciedlić zapach przedmieścia z lat 50.. Następna dekada była bezsprzecznie opanowana przez aromaty na bazie olejku paczulowego. A teraz? Któż teraz nie zna kultowego już zapachu dla kobiet i mężczyzn – CK One?

Książka pt. Perfumy. Stulecie zapachów pozwoli wam poznać zaskakujące dzieje najbardziej znanych zapachów. Ale nie tylko, to również niewyczerpane źródło wiedzy na temat perfum z ubiegłego wieku. Jak powstały, co było inspiracją dla ich twórców i czego dawniej poszukiwali konsumenci? To wszystko oraz wiele, wiele więcej znajdziecie w tej właśnie lekturze.

Przypominamy, że książka na polskim rynku pojawi się 24 listopada bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także