Pax – historia pewnego lisa

PaxPax to absolutnie poruszająca historia, której autorką jest Sara Pennypacker. Jeśli wciąż poszukujecie dobrej książki na zimowe wieczory, to trafiliście idealnie. Autorka na ręce czytelnika składa powieść o dorastaniu. Przedstawia również najistotniejsze prawdy, decydujące o tym, jakimi jesteśmy ludźmi. A wszystko to zostało zamknięte w niezwykle wzruszającej, czasem łamiącej serce, opowieści.

Pax – opis fabuły

Peter, główny bohater opowieści uratował osieroconego liska, któremu nadał imię Pax. Od tej chwili ta dwójka stała się nierozłączna. W życiu chłopca przychodzi jednak trudny czas. Jego ojciec idzie do wojska, co oznacza, że Peter musi przeprowadzić się do dziadka. Problem w tym, że bohater wcale za nim nie przepada, a w dodatku wiąże się to z porzuceniem Paxa w lesie. Co więcej, nawet sam dziadek chłopca nie jest zadowolony z opieki nad wnukiem. Dlatego też już pierwszego dnia Peter wymyka się z domu staruszka i rusza w podróż. Do pokonania ma aż 500 kilometrów, by ponownie znaleźć się w swoim domu, gdzie ma nadzieję spotkać Paxa. Dokładnie w tym samym czasie lis musi na nowo nauczyć się żyć w dzikim lesie. Także od nowa zapoznaje się ze światem ludzi i zwierząt. Przy tym wszystkim nie traci jednak nadziei, że chłopiec wróci po niego. Czy jednak Peter zdoła pokonać taki dystans i dotrze bezpiecznie do domu? I czy zastanie tam czworonożnego przyjaciela?

Powieść Pax to dynamiczna historia, którą można śmiało określić współczesną wersją Małego Księcia. Ponadczasowa opowieść serwująca głębokie emocje oraz uniwersalne tematy. Gorąco polecamy nie tylko dzieciom, ale również dorosłym! Jest to jedna z tych książek, która, niezależnie od wieku czytelnika, powinna znaleźć się na jego półce w domowej biblioteczce.

Pax znajdziecie tutaj.

Przeczytaj także